Wielka księga smoczych legend

Autor: Tea Orsi
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Wielka księga smoczych legend” to kolorowy tytuł ukazany nakładem Wydawnictwa Wilga dla młodych czytelników, w którym poznają oni historie o stworzeniach z całego świata.

Wraz z opiekunką fantastycznych stworzeń i jej nietypowym pamiętnikiem, mały odbiorca pozna legendarne smoki, którymi bohaterka opiekowała się każdego dnia. Młoda dziewczyna jeszcze nie zdała końcowego egzaminu, który pozwoli jej zostać dyplomowaną opiekunką. Natomiast rozumie smoczy język i odkryła, że smoki są bardzo gadatliwe i opowiadały jej przeróżne, ciekawe historie. 

Smoki to fascynujące stworzenia pojawiające się w mitach, legendach i folklorze. Od opowieści z Europy Północnej po chińskie i japońskie legendy, smoki są częścią wspólnego fantastycznego świata. W publikacji dziecko przeczyta o smokach ziejących ogniem, pływających, latających i chodzących. W zbiorze znajdują się opowieści między innymi o francuskim Tarasque, oswojonym przez świętą Martę, walijskim czerwonym smoku i czarodzieju Merlinie, Fafnirze pożądającym skarbu, czy czterech smokach, które dały początek największym chińskim rzekom. Nie zabrakło również opowieści o Smoku Wawelskim i królu Kraku.

„Wielka księga smoczych legend” to książka pokazująca dzieciom, jak bogaty i pełen przygód jest świat smoków. Sugestywne ilustracje świetnie uzupełniają przedstawione legendy. Lekturę polecam dzieciom od 4. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.