Praktycznie wszystko

Autor: Jarosław Sowizdraniuk
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 152
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Praktycznie wszystko” to lektura ukazana nakładem Wydawnictwa Kropka, która daje różne pomysły na spędzanie czasu dla dziecka w wieku 6-8 lat.

Młodzi czytelnicy na stronach książki znajdą potrzebne i bezpieczne propozycje na spędzenie czasu w domu oraz na łonie natury. Zabawy proponowane na kolejnych stronach nie tylko zaciekawią dzieci, ale też dobrze wpłyną na ich rozwój na wielu płaszczyznach. Wszystko jest przedstawione językiem zrozumiałym dla dzieci oraz wspaniale zilustrowane przez Tomasza Samojlika, którego znamy z komiksów np. o „Ryjówce Przeznaczenia”.

Publikacja podzielona jest na pięć głównych działów. W pierwszym dziecko będzie mogło wykazać się umiejętnościami kreatywnymi, wykona domowy wulkan, bezpieczną bombę, czy zaprojektuje własną gazetkę. W dziale „Pożyteczne” dostanie solidną porcję porad jak zacerować skarpetkę, nakryć do stołu lub przyszyć guzik. W trzeciej części pozna ciekawe zabawy i przydatne zajęcia na świeżym powietrzu, np.: jak rozpalić ognisko bez zapałek, jak zrobić pochodnię lub zmienić oponę w rowerze. W Kolejnym rozdziale dziecko pozna porady, które mogą być bardzo pożyteczne i pomocne w razie jakiegoś niebezpieczeństwa. Młody czytelnik znajdzie tutaj bardzo ważne i cenne informacje, np. jak poradzić sobie z uporczywą czkawką, krwotokiem z nosa, albo ze złamaną nogą. Ostatnia sekcja dotyczy sprytnych i ciekawych umiejętności, np.: jak porozumiewać się w języku migowym, jak napisać list lub jak zarobić na swoje wydatki.

„Praktycznie wszystko” to świetny poradnik, który zabije nudę w domu. Każde ćwiczenie zajmuje dwie-trzy strony i okraszone jest kolorowymi rysunkami. Książka jest niezwykle pomysłowa i pokazuje, że nie potrzeba wiele, by doskonale się bawić, a każdy dzień może być jedną wielką przygodą.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.