Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk: Tajemna kryjówka

Autor: Dagmara Budzbon-Szymańska
Wydawnictwo: Bosz
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk: Tajemna kryjówka” to zagadkowa książka przygodowa dla młodych czytelników o gryzoniach krzyżujących szyki londyńskim rabusiom.

Tymoteusz, Fryderyk, wuj Ignacy, MacDonald i nadkomisarz John Smith starają się tym razem namierzyć międzynarodową grupę złodziei, kradnącą holenderskie i flamandzkie dzieła sztuki.

Jeż Fryderyk i mysz Tymoteusz mkną na motorze na komisariat policyjny, mieszczący się na Kings Cross w Londynie. Zwierzątka były świadkami rozmowy złodziei planujących kradzież znanego na całym się świecie obrazu. Na szczęście udało się pojmać bandytów na gorącym uczynku i teraz czeka ich poważne przesłuchanie. Jeden z rabusiów po pewnym czasie wyjawił, że obaj pracowali dla mężczyzny, który zlecał im zadania i że planowany jest kolejny rabunek. Nie zdradził im jednak co zostanie skradzione. Zapewniam Was, że nie oderwiecie się od lektury, ponieważ trzyma w napięciu aż do ostatniego rozdziału. Aby nic więcej nie zdradzać, serdecznie odsyłam do śledzenia historii Tymoteusza i Fryderyka.

„Mysz Tymoteusz i jeż Fryderyk: Tajemna kryjówka” to tytuł Wydawnictwa Bosz, okraszony ilustracjami Joanny Gębal, inspirowany oryginalnymi dziełami sztuki. Jest to opowieść sensacyjno-detektywistyczna dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która uczy o historii sztuki i największych artystach europejskich. Książkę polecam dzieciom po 6.roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.