Harry Potter i Czara Ognia

Autor: J.K. Rowling
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 468
Wiek: 10+
Moja Ocena: 5+/5

„Harry Potter i Czara Ognia” to czwarta część znanej serii. Tym razem Harry musi zmierzyć się w tajemniczym turnieju magicznym, którego uczestnikami będą przedstawiciele trzech szkół czarodziejstwa. Tytułowy bohater staje twarzą w twarz z niebezpieczeństwami, których nie mógł sobie nawet wyobrazić, a także odkrywa sekrety swojej przeszłości. Przyjaźń Harrego, Rona i Hermiony zostaje poddana próbie, a tajemniczy Lord Voldemort powraca, chcąc przejąć władzę nad światem. „Harry Potter i Czara Ognia” to pełen niezapomnianych przygód rozdział z życia Harry’ego Pottera.

Czy dzieci mogą nauczyć się czegoś z tej książki? Nietrudno jest zauważyć, że autorka, J.K. Rowling, przekazuje tu wiele ważnych lekcji dla młodych czytelników. Przede wszystkim dzieci uczą się o przyjaźni i lojalności. Harry, Ron i Hermiona pokazują, jak ważna jest pomoc bliskich nam osób, gdy jesteśmy w trudnych sytuacjach i jak daleko można się posunąć, by chronić tych, których się kocha.

Kolejną ważną lekcją jest odwaga i determinacja. Harry staje przed wieloma przeciwnościami i niebezpieczeństwami w trakcie turnieju, ale zawsze stara się podnieść i walczyć dalej.

Dzieci mogą również nauczyć się tolerancji i akceptacji innych. W książce pojawiają się postacie z różnych środowisk, ale to nie przeszkadza im w nawiązaniu przyjaźni.

Kolejna lekcja – zło nigdy nie zwycięża. Lord Voldemort jest poważnym przeciwnikiem, ale Harry i jego przyjaciele zawsze z nim walczą i wiedzą, że wygrana będzie po ich stronie.

„Harry Potter i Czara Ognia” to książka pełna przygód i emocji, jak i ważnych lekcji dla dzieci. Czytanie jej razem z dzieckiem i rozmawianie o przesłaniach, które zawiera, może pomóc dziecku rozwijać ważne umiejętności i wartości.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.