Czternaście wilków

Autor: Catherine Barr
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Czternaście wilków” to inspirująca, prawdziwa historia pokazująca młodym czytelnikom, że każdy gatunek odgrywa ważną rolę w ochronie naszej planety.

Na kartach publikacji młodzi odbiorcy prześledzą losy wilków, które dzięki determinacji i uporowi ekologów ponownie pojawiły się w Yellowstone. Ta lektura doskonale łączy się z wszelkimi tematami dotyczącymi ekosystemów i zagrożonych gatunków. Sposób, w jaki historia zmienia postrzeganie wilków przez czytelnika jest dobrym akcentem i stanowi świetną dyskusję na temat konotacji oraz stereotypów.

Ta estetycznie wydana książka jest dużego formatu i podzielona została na 3 główne działy. W pierwszym dowiemy się, w jaki sposób wilki trafiły do Parku Yellowstone, ich adaptację do zaśnieżonych terenów, kontakt z innymi zwierzętami i pierwsze watahy. Druga część poświęcona jest faunie i florze oraz powrotowi wilków na teren parku. Natomiast ostatni rozdział wyjaśni dzieciom dlaczego drapieżniki są ważne, czym jest rewilding i jak działa natura.

„Czternaście wilków” to wspaniale zilustrowana historia, która sprawia, że informacje oparte na faktach są niezwykle wciągające i urzekające. Ta książka daje do myślenia na temat hierarchii w naturalnym środowisku i starannej równowadze, która się ustanawia. Skłania to do zastanowienia się, w jaki sposób interwencja człowieka może spowodować ogromne szkody, nawet jeśli jest niezamierzona w wyniku pierwotnego działania. Gorąco polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.