Co robić, aby mieć dużo pieniędzy

Autor: Laura Mascaro
Wydawnictwo: Levyz Books
Liczba stron: 164
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Co robić, aby mieć dużo pieniędzy” to przydatny i ciekawy tytuł dla czytelników w szerokim przedziale wiekowym, który powstał z myślą o tym, aby nauczyć wszystkich zarządzania swoim budżetem.

Książka zaczyna się legendą o zaradnym chłopcu, który nie chciał podążać utartymi ścieżkami i zajmować się łowieniem ryb, jak jego tata. Marzył o byciu odkrywcą. Dzięki odwadze, pomysłowości i determinacji, wprowadził na Wyspę Słońca strategiczną innowację, która odmieniła ekonomię wyspy.

Następnie w dalszej części lektury znajdują się informacje niezbędne do tego, aby dzieci nauczyły się zarządzać własnymi pieniędzmi. Każdemu rozdziałowi towarzyszą proste przykłady oraz propozycje zadań, które są łatwe do zastosowania w praktyce. Końcowe strony poradnika poświęcone są podsumowaniu nabytej wiedzy poprzez wykonanie kilku ćwiczeń i udzieleniu odpowiedzi.

„Co robić, aby mieć dużo pieniędzy” to inspirująca książka, która przybliża złożoność gospodarki do realnego i namacalnego świata dzieci od 7. roku życia. Myślę, że nie tylko młodzi czytelnicy, ale także rodzice czy opiekunowie znajdą tutaj praktyczne informacje i fachowe porady dotyczące pieniędzy. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.