Ładna historia

Autor: Zuzanna Orlińska
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 80
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

Nie sposób spisać dzieje Polski w jednej książce. Jednak Zuzanna Orlińska postarała się, aby dokonać tego w przystępny i zrozumiały dla młodych czytelników  sposób. Spisała drzewa genealogiczne, aby pokazać skąd wyłaniały się kolejne znane postacie historyczne.

„Ładna historia” to książka edukacyjna i pomoc naukowa dla dzieci, szybka ściągawka przed klasówką i tytuł do odkrywania przodków.

W tej publikacji znajdują się opowieści o rodach, które zamieszkiwały polskie ziemie od X. wieku naszej ery aż po współczesność oraz ich bardzo rozgałęzione drzewa genealogiczne. Młodzi odbiorcy prześledzą dzieje rodzin królów, książąt, wielkich wodzów, wynalazców, uczonych i artystów, a wśród nich: Bolesława Chrobrego, Zawiszę Czarnego, Jadwigę Andegaweńską, Annę Jagiellonkę, Fryderyka Chopina i Marię Skłodowską-Curie. Znajdą mnóstwo ciekawostek na temat ich samych oraz czasów i miejsc, w których żyli. Poznają fakty historyczne i anegdoty.

„Ładna historia” to lektura Wydawnictwa Kropka, dzięki której współczesne pokolenie może cofnąć się do czasów pierwszego króla Polski i prześledzić historyczne nazwiska, tym samym może odnaleźć także swoich przodków. Opisane postacie są ułożone w porządku chronologicznym i okraszone kapryśnymi portretami. Tytuł polecam małym historykom i dociekliwym ciekawskim młodym czytelnikom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.