Wielka księga wody. Od kropli wody po niszczycielskie tsunami

Autor: Sarah Garre
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Wielka księga wody. Od kropli wody po niszczycielskie tsunami” to bogata w informacje książka edukacyjna dla dzieci, która pokazuje czym jest woda, skąd się bierze i co z nią robimy, a czego nie powinniśmy robić.

H2O jest jedną z najważniejszych i najbardziej fascynujących substancji na świecie. Woda odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu, jak choćby, oczywiście, żeby się napić i umyć. Ale także służy do przygotowywania pożywienia i podlewania naszych roślin. Bez wody, ludzie nie mogliby długo przetrwać. Człowiek jest z niej zbudowany aż w 75%, nasza planeta w 70% i praktycznie każda rzecz potrzebuje jej do powstania. 

Książka od pierwszych stron porywa czytelnika tematem dotyczącym wody. Autorzy Sarah Garré i Marieke Huysmans zdołali zwrócić uwagę na jej znaczenie. Dziecko zagłębia się w przegląd ewolucji i powstanie pierwszych oceanów. Widzi pierwsze organizmy jednokomórkowe, które następnie w ciągu miliardów lat urosły do potężnego królestwa zwierząt.

Młody odbiorca przeczyta także o obiegu i uzdatnianiu wody, czym jest fatamorgana na pustyni, jak z wody korzystają rośliny, gdzie można ją znaleźć i co robiliśmy w przeszłości, robimy dziś i będziemy (musimy) z nią robić w przyszłości.

Każda rozkładówka ma nowy temat z wypełniającymi strony zabawnymi, poruszającymi i wesołymi ilustracjami, które zawsze zaskakują. Ogromna ilość rysunków pomaga w interpretacji obszernych tekstów oraz dostarcza komentarzy i wyjaśnień.

„Wielka księga wody. Od kropli wody po niszczycielskie tsunami” to ciekawa książka, zawierająca wiele informacji na ważny i wszechobecny temat. Tytuł łączy lekki tekst naukowy z atrakcyjnymi ilustracjami i jest polecany dla dzieci od lat 6.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.