Umarły las

Autor: Adam Wajrak
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 128
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Umarły las” to pierwsza cześć w formie komiksu autorstwa Adama Wajraka ukazana nakładem Wydawnictwa Agora.

Umarły Las to miasteczko w puszczy na Dzikim Wschodzie. Pewnego dnia przybywa dzięcioł trójpaczasty Triko, który ma zostać nowym szeryfem. Od razu zostaje przyjęty przez społeczność dosyć niechętnie i nie wie co zrobić by zachęcić ich do siebie. Jednak nadąża się okazja aby przekonać mieszkańców do siebie, po tym jak banda szpaków napadła na Umarły Las, by przejąć go w swoje posiadanie.

W ptasim westernie jest mnóstwo wiedzy podanej w sposób lekki i przystępny. Młodzi czytelnicy dowiedzą się wielu ciekawych informacji na temat mieszkańców Puszczy Białowieskiej i ich zwyczajów. Rysunki są proste, a postacie charakterystyczne. Pomiędzy poszczególnymi rozdziałami Adama Wajrak wplata ornitologię, czyli naukę o ptakach/lesie oraz ciekawe zdjęcia jego autorstwa.

„Umarły las” to powieść graficzna, która edukuje młodych czytelników dostarczają im sporą dawkę wiedzy o życiu oraz zwyczajach różnych gatunków ptaków. Tytuł polecam każdemu nie zależnie od wieku, kochającego przyrodę i komiksy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.