Fake newsy. Inwazja morderczych majtek!

Autor: Elise Gravel
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 5+/5

„Fake newsy. Inwazja morderczych majtek!” to komiks z zabawnymi ilustracjami, który określiłabym „na czasie”.

W dobie wszechobecnego nasycenia informacjami, rozpoznanie dezinformacji może być trudne, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W „Fake newsy. Inwazja morderczych majtek!” dzieci znajdą solidne informacje, jak rozpoznać prawdę w tym, co widzą i czytają w Internecie. Proste, zabawne przykłady pokazują, jak szerzy się dezinformacja, dlaczego ludzie ją robią i jak być lepszym konsumentem faktów.

Na stronach urocze postacie odgrywają scenki, aby młodzi czytelnicy mogli zobaczyć, jak abstrakcyjne koncepcje wyglądają w prawdziwym życiu. Pomagają w tym zabawne odniesienia Elise Gravel do rzeczywistych incydentów.

Książka dokładnie wyjaśnia, dlaczego łatwo jest dać się wciągnąć w plotki i fałszywe wiadomości, i że jest to coś, na co wszyscy możemy być podatni. Młodzi czytelnicy uczą się cennych praktyk, które pomogą im odróżnić fakty od fikcji, gdy napotkają dezinformację w świecie rzeczywistym.

„Fake newsy. Inwazja morderczych majtek!” w formie powieści graficznej bardzo przypadła nam do gustu. Zawarte na stronach informacje mówią o tym, czym są wiadomości, jak wyglądają te fałszywe, dlaczego ludzie je tworzą, jak się rozprzestrzeniają i co możemy zrobić, aby nie dać się im nabrać. Według mnie to książka warta uwagi, która skłania do refleksji, dyskusji i szukania prawdy w całym. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.