Robale. Owady i inne małe stworzenia. Zobacz i rozpoznaj

Autor: Catherine Brereton
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 128
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Robale. Owady i inne małe stworzenia. Zobacz i rozpoznaj” to kieszonkowy przewodnik dla dzieci opisujący wspaniałe żywe stworzenia, które można spotkać w ogrodzie, kuchni, łazience, czy pod kłodą w lesie.

Na stronach lektury na małych czytelników czeka sporo faktów i ciekawostek. Dzieci dowiedzą się między innymi: jak wygląda cykl życiowy ważki, jakie siedliska najbardziej lubi dany owad i jakie okazy można spotkać w każdym sezonie.

Ciekawym pomysłem jest rozkładówka z kluczem, dzięki któremu można zidentyfikować owada, odpowiadając na pytania, podążając za strzałkami.

Na końcowych stronach przewodnika autorka pokazuje, w jaki sposób zaprosić pożyteczne owady do naszego ogródka. Znajduje się tam też słownik z trudnymi pojęciami i lista robaków, które zostały przez nas rozpoznane.

„Robale. Owady i inne małe stworzenia. Zobacz i rozpoznaj” to książka z realistycznymi ilustracjami autorstwa Kate McLelland, która przyda się zarówno młodym obserwatorom dzikiej przyrody, jak i dorosłym entuzjastom biosfery. To kompendium wiedzy o bezkręgowcach zostało napisane przystępnym językiem, czyniąc z lektury pożyteczną miniencyklopedię. Według mnie publikacja jest dobrze opracowana, co naprawdę pomaga w jej czytaniu i zrozumieniu. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.