Chorowitek

Autor: Agnieszka Kaluga
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

Rak to walka na śmierć i życie. Wymaga ogromnych pokładów siły i nadziei. Żadna mama nie pragnie niczego bardziej, niż zdrowia dla swojego dziecka. Marzy o tym, by jej maluch jak najrzadziej chorował, a w szczególności żeby najgroźniejsza choroba ze wszystkich zupełnie omijała jej rodzinę.

Główny bohater o imieniu Witek od niedawna zaczął uczęszczać do drugiej klasy szkoły podstawowej. Do tej pory większość swojego życia spędził w szpitalu, chorując na nowotwór, którego dzielnie pokonał. Gdy powraca po długiej nieobecności do szkoły, ogromnie denerwuje go fakt, że jest traktowany bardziej ulgowo, niż jego koledzy z klasy.

Drugoklasista pragnie równego uczestniczenia we wszystkim, co dotyczy zupełnie zdrowych uczniów.

Witek opowiedział wszystkim, że był w szpitalu i dostawał lek, który nazywa się „chemią”. Wytłumaczył klasie co się wtedy z nim działo i z czym jeszcze można skojarzyć owe medykamenty.

Przez długie oraz częste nieobecności w szkole, chłopczyk zapełniał swój czas prowadzeniem bloga, zatytułowanego „Moja Klasa”. To zapoczątkowało jego historię dla szkoły, gdyż pewnego dnia ogłoszono konkurs na kronikę klasową. Chłopiec postanowił zgłosić swój blog, po czym wygrał turniej.

Czytanie książki pomaga wskazać kierunek pracy nad sobą, zrozumieć swoje uczucia, siłę przyjaźni oraz życzliwości. Historia Witka jest niebanalna, ukazana z perspektywy chłopca po chorobie nowotworowej – schorzeniu, które przeraża.

„Chorowitek” to wspaniała i pełna emocji lektura, która poruszając trudny temat, w prostym przekazie przybliża sytuacje, z jakimi może mieć do czynienia każdy z nas. Książka może stać się zalążkiem do rozmowy z własnym dzieckiem o chorobie, tolerancji, zrozumieniu inności. Pomaga w przyswojeniu sobie pewnych informacji o problemach ze zdrowiem, śmierci czy wyobcowaniu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.