Łazienkowe pytania

Autor: Krystyna Lipka-Sztarbałło
Wydawnictwo: Ezop
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Łazienkowe pytania” to encyklopedia higieny, zawierająca wiele przydatnych informacji i zaskakujących ciekawostek, podanych w atrakcyjnej formie. Szesnaście tytułowych pytań zaprasza do szukania odpowiedzi na prozaiczne tematy związane z jedynym pomieszczeniem w każdym domu, do którego „nawet Król chodzi piechotą”.

W książeczce znajdziemy liczne nawiązania do historii, które pomogą dzieciom zrozumieć skąd się wzięły pewne prawidłowości oraz kiedy ludzie zaczęli dokładniej, a nawet i przesadnie dbać o higienę.

Najmłodsi zdadzą sobie sprawę dlaczego należy oszczędzać wodę i jak zachowywać się w miejscach publicznych takich jak łaźnia, basen, czy w publicznych szaletach.  Pojawiły się także zagadnienia związane z ekologią, higieną rąk i zębów, mydłem, sedesem, włosami, kąpielą oraz ubikacją.

Najmłodsi dowiedzą się także, że kąpiel to nie tylko codzienny obowiązek, ale i przyjemność sama w sobie. Kto nie lubi ciepłej wody, pachnącego mydła i odrobiny relaksu? Czy tylko mój czas upływa jak szalony podczas odprężającej kąpieli?

Miłośnicy historii udadzą się w podróż do przeszłości – w czasy starożytnej Grecji i Rzymu, do średniowiecznej Europy oraz do czasów Oświecenia.

Najmłodsi będą mieli możliwość poznania słynnych miejsc związanych z wodą np. term, Warszawskich Łazienek Królewskich czy wiecznych miejsc uzdrowiskowych.

Różne ciekawostki zawarte w tej książce urozmaicają jej treść, a ostatni rozdział z pytaniami zawarty na końcu książki wyjaśni jeszcze dokładniej pewne zawiłości.

Czasami bardzo trudno było mi uwierzyć, że aż tak małe dziecko jak Adaś, wykazuje tak duże chęci do spędzania czasu z tym tytułem. Kartkuje stronę po stronie, z ciekawością wpatrując się w zupełnie nowe i fascynujące obrazki.

„Łazienkowe pytania” wędrują na naszą półkę Biblioteki Malucha.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.