Wirusy

Autor: Karpińska Ewa
Wydawnictwo: Przygotowalnia
Liczba stron: 54
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

Książka ta dawno jest już niedostępna, kupienie jej graniczyło niemalże z cudem. Ale udało się! „Wirusy” to kompendium wiedzy o chorobach dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ma nietypowe podejście do trudnego tematu o schorzeniach – porusza go dość dowcipnym językiem.

Na początku książki znajdziemy „Wirusłownik”, który zawiera pojęcia związane z chorobami.

„Wirusy” to siódemka bohaterów – różyczka, odra, ospa wietrzna, bostonka, grypa żołądkowa, świnka i opryszczka. Przedstawione są jako małe stworki, z którymi – mimo ich sympatycznego wyglądu – nikt nie ma najmniejszej ochoty się z zaprzyjaźniać.

Każdy rozdział opatrzony jest ilustracją zdrowego dziecięcego ciała. Gdy przyłożymy do niego umieszczoną obok folię z dodatkowym nadrukiem, widzimy jak dana choroba wygląda „w realu”. Ujrzymy tego samego bohatera, ale pokrytego krostami, pęcherzykami, czy z innymi objawami, które „uatrakcyjniają” wygląd pacjenta.

Na końcu książki znajduje się notatnik na ważne zapiski czy wnioski z przeczytanej lektury.

„Wirusy” zawierają różne rady jak postępować w przypadku chorób lub jak się przed nimi strzec. Przeczytamy też informacje o epidemiach, które dzięki szczepionkom udało się sprowadzić do minimum.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.