Dobre maniery dla dzieci

Autor: Grzegorz Strzeboński
Wydawnictwo: Greg
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

Dobrze wychowane dziecko to z pewnością marzenie każdego z nas. Poznanie zasad savoir-vivre’u to długotrwały proces, rozpisany na wiele lat. Dobre wychowanie i poprawna etykieta sprawi, że dziecko będzie lepiej postrzegane przez innych, powinno ułatwić mu nawiązywanie znajomości i przyjaźni.

Zasady savoir vivre przedstawione w książeczce to krótkie, zabawne i błyskotliwe wierszyki, których bohaterami są zwierzątka. Czasem miłe i grzeczne, a czasem wręcz przeciwnie.

Każdy wierszyk opowiada o jednej zasadzie, której warto przestrzegać i bardzo obrazowo wyjaśnia dlaczego.

„Dobre maniery dla dzieci” zostały podzielone na działy tematyczne dotyczące klasycznych reguł zachowania np. przy stole, w komunikacji publicznej czy w szkole. Książka porusza też kwestie typowe dla współczesnego świata, np. jak zachować się w Internecie albo jakie reguły obowiązują na ścieżce rowerowej.

Dzieci dowiedzą się jak powinny zachowywać się w autobusie czy w kinie. Poznają zasady zachowania w towarzystwie, w gościnie czy przy stole.

Drobne gesty, takie jak posprzątanie ze stołu, przytrzymanie drzwi babci lub podziękowanie za pyszne ciasto dobrze świadczą o dziecięcych manierach.

Adresatami książeczki są dzieci, ale zapewniam, że i dorośli mogą się z niej wiele nauczyć.

Jest to bardzo fajna książka do pokazania dzieciom jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach. Na zasadzie krótkich i śmiesznych wierszyków na pewno dobrze trafi do maluchów oraz zapadnie im w pamięci.

Myślę, że to, czy mały człowiek w przyszłości będzie umiał zachować się elegancko i we właściwy sposób w towarzystwie zależy od zaangażowania rodziców

Dzięki dobrym manierom każdy urwis i rozrabiaka będzie prawdziwym dżentelmenem, a każda złośnica małą damą.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.