Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek

Autor: Barbara Żołądek
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 42
Wiek: 4+
Moja Ocena: 3+/5

Temat pierwszej pomocy powinien znać zarówno dorosły, jak i dziecko. Ten poradnik przychodzi z pomocą, by wpoić maluchom podstawowe zasady.

Zapoznanie dzieci i przypominanie dorosłym o podstawowych zasadach zachowania się i działania w nagłych przypadkach, jest jedną z najważniejszych spraw, decydujących niejednokrotnie o stanie zdrowia, a nawet życia poszkodowanych.

„Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek” to krótkie historyjki z dziećmi w roli głównej, gdzie znajdziemy takie sytuacje jak: krwawienie z nosa, oparzenie, skaleczenie, zakrztuszenie się, ukąszenie czy urazy.

Poprzez ciekawe opowieści o nagłych sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu, mamy przemyconą wiedzę i wszelkiego rodzaju wskazówki jak postąpić.

„Pierwsza pomoc. Książka na wszelki wypadek” to proste i bardzo przyjemne kompendium wiedzy dla dzieci. Najmłodsi dowiedzą się jak szybko reagować oraz czego absolutnie nie robić. Poznamy tu najważniejszy numer telefoniczny, jaki należy wybrać, gdy potrzebna jest pomoc lekarza.

Autorka słusznie przekonuje, by nie szczędzić miejsca w plecaku na małą apteczkę, ponieważ może ona być bardzo pomocna w ratowaniu zdrowia i życia.

My swoją apteczkę zawsze nosimy „tak na wszelki wypadek”.

Pamiętajmy, jak ważne jest niesienie pomocy i że w sytuacjach zagrożenia to właśnie od nas może zależeć czyjeś życie.

Na wszelki wypadek… dobrze mieć tę książkę.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.