Rrrozbrykane wierszyki

Autor: Urszula Kozłowska
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5/5

Rodzice na ogół bardzo uważnie obserwują rozwój swoich dzieci. Z niecierpliwością czekają, aż osiągną kolejne etapy rozwoju, a potem edukacyjne. Szczególną umiejętnością, na którą rodzice często liczą na wczesnym etapie, jest wymawianie głoski „R”. Jest to bardzo charakterystyczna i zarazem najtrudniejsza głoska w alfabecie.

„Rrrozbrykane wierszyki” to zbiór zabawnych rymowanek dla dzieci mających problemy z poprawną artykulacją trudnych głosek i ich połączeń. Czytając i powtarzając wierszyki, dziecko będzie miało okazję ćwiczyć wymowę.

Problem z wymową literki „R” często związany jest z niewystarczającą sprawnością ruchową języka. Stąd też dzieci, które mają trudności z poprawną wymową tej głoski, powinny ćwiczyć wykonywanie ruchów wibracyjnych językiem – niezbędnych do wymawiania pięknego „RRR”. Z pomocą pojawia się ta książeczka. Można sobie przez nią nieźle połamać język. Przyznam – ja sama mam z tym mały problem. Nie wymawiam stuprocentowo-płynnego „RRR”, co też czasem wprowadza mnie w zakłopotanie. Natomiast u Adasia ćwiczymy poprawne wymawianie tej głoski.

„Rrrozbrykane wierszyki” to krótkie rymowanki utrwalające poprawną wymowę głoski „R”, które w doskonały sposób ćwiczą buzię i wymowę.

Jest to bardzo przyjemna książeczka, która rozwija wyobraźnię oraz wzbogaca słownictwo.

Dzięki niej, razem z dzieckiem można ćwiczyć wymowę przy pomocy zabawnych, łatwych do zapamiętania wierszyków.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.