Obrazki dla maluchów. Chrońmy naszą planetę

Autor: Emilie Beaumont
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 28
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4+/5

Edukację ekologiczną można zacząć od najmłodszych lat. Z tego powodu w serii „Obrazki dla maluchów” znalazła się część, która ilustracjami i informacjami wprowadza dzieci w świat „ekonakazów” i zakazów.

Książka w świetny sposób uczy dzieci świadomego dbania o środowisko. Przedstawia problem efektu cieplarnianego, a kolorowe obrazki pomagają najmłodszym zrozumieć, że powinno się np. zmniejszyć ilość fabryk, które emitują ogromne zanieczyszczenia. Ilość spalin wydzielanych przez auta również przyczynia się do ocieplania klimatu.

Coraz gwałtowniejsze zjawiska naturalne, takie jak: huragany, tornada, powodzie, trzęsienia ziemi kierują naszą uwagę na konieczność odnowy czy odbudowy równowagi w przyrodzie, niezbędnej do utrzymania ekosystemu Ziemi.

Oszczędzanie wody to nie tylko szybki prysznic i kran zakręcony podczas mycia zębów. Jest to też pralka i zmywarka, odpowiednio wypełnione ubraniami czy talerzami, które dzięki temu nie zużywają wody na mycie powietrza. To także nowa uszczelka w cieknącym zlewie i beczka zbierająca deszczówkę do podlewania kwiatków w ogródku.

Książeczka nakłania do korzystania z ekologicznych środków transportu. Jeśli mamy do pokonania krótki dystans, warto wybrać się na spacer lub przejażdżkę rowerem. W ten sposób przyczyniamy się do mniejszego zatrucia powietrza. Dla przykładu świeże powietrze z rana, podczas pieszej podróży do przedszkola, pobudza umysł, a my sami redukujemy spaliny wytwarzane przez samochody.

Odwiedzając łono natury, musimy pamiętać, że jest ono domem wielu zwierząt, którym nie powinniśmy zakłócać spokoju. Nasze zachowanie w przyrodzie ma ogromny wpływ na to, jak będzie ona mogła później funkcjonować.

Gdziekolwiek się wybieramy, czy do lasu na piknik czy nad morze, pamiętajmy, aby nigdy nie zostawiać po sobie śmieci. Odpady z jednej strony sprawiają, że zaśmiecone miejsce jest brzydkie i nieestetyczne, z drugiej, stanowią ogromne zagrożenie dla zwierząt, które mogą mylić je z pożywieniem.

Książka „Obrazki dla maluchów. Chrońmy naszą planetę” jest nafaszerowana radami dla każdego małego i dużego. Czytając stronę po stronie utrwalamy się w przekonaniu, jak wiele możemy zrobić, aby chronić nasz świat! Książeczka ta adresowana jest do najmłodszych czytelników, by jak najwcześniej nauczyć ich szacunku dla przyrody oraz uwrażliwić na potrzebę mądrych i ekologicznych zachowań.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.