Obrazki dla maluchów. W przedszkoluem

Autor: Emilie Beaumont
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 30
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4/5

Kiedy dziecko idzie do przedszkola zaczyna się nowy etap życia nie tylko dla niego, ale także dla rodziców. Pobyt malucha w tytułowej placówce pokazany jest w książeczce bardzo pozytywnie. Przedszkolanki czuwające nad bezpieczeństwem dzieci mają za zadanie, poza zapewnieniem im należytej opieki, umożliwienie poznawania świata, zdobywania wiedzy, kształtowania samodzielności, rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

„Obrazki dla maluchów. W przedszkolu” zawiera mnóstwo szczegółów dotyczących przygotowań jak i samego życia maluchów w placówce. Na przykładzie rodzeństwa Oli i Bartka poznajemy co czeka ich w ciągu dnia. Na początku mama kupuje im plecaczki. Następnie podpisuje ubranka i kocyki swoich pociech. Dodatkowo pakuje do plecaczków zapasowe ubrania na nieprzewidziane wypadki. Mama pozwala dzieciom na zabranie ulubionej przytulanki, ale tłumaczy, że może ona być tylko na czas leżakowania.

„Obrazki dla maluchów. W przedszkolu” pokazuje jak dzieci powinny się zachowywać między innymi w toalecie, przy obiedzie czy na placu zabaw. W książce znalazło się również miejsce na rady dla rodziców. Wskazówki i sugestie od bardziej praktycznej strony podpowiedzą rodzicom, że np. zamek w kurtce łatwiej jest zasunąć, niż zapinać guziki. Buty na rzepy będą wygodniejsze niż wiązanie sznurowadeł. Na zajęciach gimnastycznych dres ułatwi ćwiczenia bardziej, niż piękne odświętne ubranka. Maluch łatwiej poradzi sobie z rękawiczkami z jednym palcem niż z pięcioma.

Jasno zobrazowany jest pierwszy dzień w przedszkolu. Dla nowo przybyłych dzieci czas do zaadoptowania się upływa z rodzicami, ale po jakimś czasie mama i tata opuszczają placówkę i pozostawiają dzieci pod opieka pani prowadzącej.

Wychowawczyni ma asystentkę, która zajmuje się zajęciami plastycznymi, asystuje w toalecie czy udziela pierwszej pomocy.

Dzień przedszkolaka wypełniony jest aktywnie. Poza nauką rysowania szlaczków, rymowankami, zajęciami muzycznymi czy gimnastycznymi, jest tez czas na plac zabaw.

Na wycieczkach organizowanych poza przedszkolem bywa, że niektórzy rodzice pomagają Paniom prowadzącym opiekując się dziećmi.

Maluchy często uczęszczają do biblioteki, aby tam posłuchać czytanych im książek.

„Obrazki dla maluchów. W przedszkolu” w ciekawy sposób pokazuje dziecku czym jest przedszkole i jak się w nim zachować. Uczy dobrych zachowań i wskazuje złe. Książka przedstawia życie przedszkolne i odpowiada na wiele dziecięcych pytań. Myślę, że tytuł ten może przekonać maluchy, że przedszkole to nic strasznego i że można dobrze się w nim bawić. Jest to fajna propozycja dla dzieci idących do przedszkola.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.