Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami

Autor: Izabela Michta
Wydawnictwo: Greg
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

Ortografia, gramatyka i znajomość słów bywają bolączką każdego z nas. Język polski należy do najtrudniejszych języków świata. Przeciętny Kowalski rozumie około 30 tysięcy słów, natomiast używa w swoich wypowiedziach zaledwie kilkunastu tysięcy. Wszystko to sprawia, że nasze słownictwo ubożeje i zapominamy znaczenia mniej popularnych wyrazów. Prezentowana dzisiaj książka wprowadzi dziecko w świat, w którym jedno słowo może mieć wiele znaczeń.

„Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami” to niewielka książka, zawierająca aż 62 pary wyrazów. To zbiór wielu ciekawych homonimów. Czy jest homonim? To wyraz o takim samym brzmieniu, lecz odmiennym znaczeniu, pochodzeniu i czasami także pisowni.

Każda strona prezentuje dowcipną rymowankę w formie ciekawostki, jedno słówko i dwa jego znaczenia.

Wierszyki opisują wyrazy brzmiące tak samo, a mające zupełnie różne znaczenia. Nam najbardziej przypadły do gustu porównania kawki, korka, pirata, myszki i muszki.

Zabawa w podwoje znaczenie rozwija słownictwo oraz kształtuje świadomość językową młodego człowieka.

Wspólnie staraliśmy się znaleźć inne słowa, niżeli te opisane w książeczce i udało nam się: komórka – telefon, małe pomieszczenie lub budulec organizmów żywych, guma – do żucia lub do włosów.

„Ukryte znaczenia czyli zabawy słowami” to gwarancja wspólnej zabawy, odkrywania bogactwa języka i rozbudzania werbalnej wrażliwości dziecka.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.