Sportowa rodzinka

Autor: Maciej Musielak
Wydawnictwo: Wydawnictwa Sportowe i Naukowe
Liczba stron: 35
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

Miłość do sportu rodzi się od najmłodszych lat, szczególnie kiedy np. ćwiczymy z rodzicami, wspólnie go doświadczamy. Więzi z maluchami można doskonale rozwijać poprzez aktywność fizyczną. Wspólne uprawianie sportów buduje zarówno silne relacje rodzic – dziecko, jak również kształtuje w najmłodszych nawyk i zamiłowanie do ruchu na świeżym powietrzu. Spędzanie wolnego czasu w rodzinnym gronie ułatwia nawiązywanie i utrzymywanie dobrego kontaktu wśród domowników. Wspólne doznania i emocje ułatwiają bliskie relacje oparte na zaufaniu i wzajemnym zrozumieniu, pozwalające dziecku poczuć bliskość i wsparcie najbliższych.

„Sportowa rodzinka” to zbiór zabawnych, wesoło zilustrowanych wierszy o zdrowym żywieniu, sportowych dyscyplinach, zabawie na świeżym powietrzu i rodzinnych ćwiczeniach.

Sport to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu i budowanie więzi rodzinnych. Niemalże każdy rodzaj gimnastyki można uprawiać całą rodziną, ponieważ wtedy wspólne pasje łączą wszystkich domowników.

Maks, jego rodzice, siostra Zuzia i brat Antek kochają sport. Biegają, pływają, jeżdżą na rowerach, rolkach i nartach.

Wspólnie biwakują pod namiotem, aby cieszyć się pieszymi wędrówkami na łonie natury. Wiedzą jak się odżywiać, czego unikać, bądź jeść odświętnie. Pora roku nie ogranicza ich do siedzenia i leniuchowania w domu.

Rodzice mają szansę, poprzez wspólne czytanie z dziećmi, zaszczepić w nich zainteresowanie aktywnością ruchową i zdrowym stylem życia, co z czasem może przerodzi się w miłość do sportu. Dzięki tak solidnym fundamentom dorosły już człowiek będzie mógł budować udane życie. A czas, który dziś jest źródłem radości, jutro stanowić będzie mocne podstawy do codziennych zmagań z niełatwą rzeczywistością.

„Sportowa rodzinka” to wyjątkowa, dynamiczna, ciekawa książka dla najmłodszych, która dobrze i mądrze przybliża aktywność fizyczną i inne aspekty mocno z nią związane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.