Zawodowy zawrót głowy

Autor: Richard Scarry
Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

Zastanawialiście się może kiedykolwiek jak wytłumaczyć swojemu dziecku co dokładnie robią dorośli ludzie, dokąd wychodzą każdego dnia i skąd biorą pieniądze na zakupy?

Zapraszam Was na zabawną wizytę do miasteczka, gdzie dowiecie się jak jego mieszkańcy spędzają czas. Nic dziwnego, że każdy ma zadanie do wykonania, wszyscy tutaj mają bardzo ważne zawody. W tej niezwykle przyjemnej lekturze znajduje się wiele krótkich opowiadań o różnych rodzajach pracy. „Zawodowy zawrót głowy” to klasyczna książka obrazkowa, pełna zabawy i przygód, która będzie przyciągać uwagę małych czytelników od pierwszej do ostatniej strony.

W Zawodowicach wszyscy są zajęci – od maszynistów, po lekarzy, od matek, po żeglarzy, na posterunkach policji i w wozach strażackich. W tej wspaniałej książce dzieci mogą zobaczyć co postacie z Zawodowic robią przez cały dzień. Maluchy są w stanie obserwować ekipę budowlaną, stawiającą dom dla dużej rodziny królików. Zobaczą co dzieje się z listami: od sortowania, poprzez umieszczanie ich w samolotach, aż po dostarczenie ich do adresatów. Mogą zobaczyć co dzieje się w szpitalu, np. jak Doktor Amboży usuwa Julci Niteczce migdałki.

Społeczność potrzebuje także rolników, hydraulików, operatorów pociągów, ludzi prowadzących papiernię. Dzięki tej książce poznamy również metody wydobycia węgla i jego wykorzystanie w produkcji energii elektrycznej. Nie zabraknie też wszystkich rodzajów infrastruktury, w tym produkcji energii elektrycznej i wody oraz wykorzystania ognia do gaszenia pożarów.

Lektura pomoże dzieciom zrozumieć, w jaki sposób praca zmienia się w płacę. Najmłodsi zobaczą, że niektórzy ludzie pracują, by służyć innym, jak np. lekarze, strażacy i policjanci. Na pewno będą się też świetnie bawić, śmiejąc się ze wszystkich zabawnych rzeczy, robionych przez postacie w miasteczku.

Jak już przeczytaliście powyżej, sporo się tutaj dzieje. Książka niesamowicie poszerza słownictwo nie tylko o nazwy zawodów, ale także miejsc i rzeczy, które są integralną częścią środowiska danej pracy.

„Zawodowy zawrót głowy” to książka, która promuje pozytywne wartości, takie jak współpraca, szacunek czy dbałość o środowisko. Z pewnością zaspokoi potrzeby poznawcze niejednego malucha, jak również pozwoli dzieciom zapoznać się z całym wachlarzem zawodów i zajęć. Rysunki są bardzo zabawne i kolorowe, więc na pewno przyciągną uwagę czytelnika. Jest to świetna książka ucząca, że każdy zawód jest potrzebny, by ludziom żyło się dobrze i bezpiecznie.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.