Co robisz z pomysłem?

Autor: Yamada Kobi 
Wydawnictwo: Levyz
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Co robisz z pomysłem?” opowiada o dziecku, które pomaga błyskotliwemu pomysłowi stać się częścią świata.

Pomysł to twórcza myśl, zawierająca projekt działania, czyli rozwiązania jakiegoś problemu. W każdym z nas zapala się żarówka w głowie, kiedy właśnie wpadliśmy na genialną ideę. To czy ją zrealizujemy, czy nie, zależy już od nas samych. Nawet małe dzieci codziennie mają bujną wyobraźnię. Potrafią zaskakiwać tym, co same wymyśliły, lub chciałaby zrobić.

W takim razie co się dzieje z pomysłem, który mamy w głowie? Zwłaszcza z tym, który jest inny, odważny albo szalony? Otóż jest on częścią nas. Ba!, rośnie wraz z nami. Może być wielką, inteligentną, czy śmieszną rzeczą. Bywa i tak, że to, co narodziło się w naszej głowie, ukrywamy gdzieś, ponieważ boimy się porażki. Udajemy, że pomysł nie należy do nas. Wstydzimy się często, że ktoś nas wyśmieje albo boimy się, że jakaś osoba ukradnie naszą myśl. Nie wierzymy we własne siły. Wystarczyłoby odwagi, aby zapewnić naszemu pomysłowi trochę przestrzeni do wzrostu i cierpliwie czekać co się z tego rozwinie. Nabieranie dystansu do własnego „ja” to bardzo skuteczna metoda radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami.

Na pierwszej stronie widzimy jajko z koroną i chłopca. To jajo symbolizuje pomysł, który jest jeszcze mały i kruchy. Natomiast lśniąca korona podkreśla jego wielką wartość. Pomysł zrodził się w głowie chłopca i od tej chwili nie odstępuje go na krok. Chłopiec nie do końca wie, co tak naprawdę ma z nim zrobić. Sądzi, że to, co wymyślił, jest nic nie warte, wiec postanawia go pozostać za sobą.

Chłopiec bał się, co na to wszytko powiedzą inni. W jego pomyśle było jednak coś magicznego, dlatego odważył się podzielić nim z ludźmi. Jedni uznali go za dziwaka, inni stwierdzili, że to wspaniała myśl.

W3Schools

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.