Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne..

Autor: Elżbieta Pałasz
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 60
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne..” to książka, która przedstawia 12 ciekawych profesji.

Każdy z dwunastu zawodów został przedstawiony w formie wywiadu z jego przedstawicielem. Pytania i odpowiedzi są skonstruowane w prosty sposób, bez zbędnego rozwlekania, dzięki czemu do czytelnika trafiają te najbardziej istotne informacje.

Książka zawiera mnóstwo ciekawostek związanych z poszczególnymi zawodami. Co najważniejsze, nie są to encyklopedyczne informacje, tylko rozmowa przeprowadzona z prawdziwą osobą wykonującą tę pracę.

Dzięki świetnym ilustracjom dopełniającym historię każdego przedstawionego człowieka, podróż do świata zawodów staje się jeszcze ciekawsza.

Mnie najbardziej zainteresowała profesja pani pilot odrzutowca (Katarzyny Tomiak-Siemienkiewicz). Niesamowite jest to, że jest pierwszą kobietą, która przekroczyła barierę dźwięku. Praca pilota odrzutowca to służba, poczucie wolności, łączność z maszyną, panowanie nad nią oraz świadomość, że robi się coś ważnego.

Druga praca, nad którą się zagłębiłam, to nauczycielka języka kaszubskiego. Pani Wanda Kew-Kiedrowska kształci uczniów w szkole na Kaszubach. W pisowni wiele samogłosek kaszubskich w ogóle nie występuje w języku polskim. Natomiast wymowę łatwo opanować, zwłaszcza osobom obdarzonym dobrym słuchem muzycznym. Obecnie można zdawać maturę, studiować język i kulturę Kaszubów na uniwersytecie.

Czytanie tego rodzaju książek może przyczynić się do zmiany zawodu lub wyrobienia sobie pasji w danej dziedzinie. „Dobra robota. Ceramik, opiekunka fok i inne.. to lista interesujących zawodów, które z pewnością można rozważyć lub wykonać w przyszłości z prawdziwą przyjemnością.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.