Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała

Autor: Marta Matuszczak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała” to kompleksowa baza wiedzy na tematy odgłosów dochodzących z wnętrza naszego organizmu.

Większość dzieci przechodzi w swoim życiu przez etap interesowania się własnym ciałem. Zaczynają się zastanawiać, jak to się dzieje, że ziewają, kichają czy puszczają bąki. Jeśli zobaczą, skąd biorą się dźwięki, nad którymi nie mają kontroli i poznają mechanizm ich powstawania, na pewno łatwiej będzie im zrozumieć samych siebie oraz innych ludzi w wielu sytuacjach.

W książce przedstawione są wszystkie etapy powstawania pewnych naturalnych, ludzkich odgłosów. Każdy temat ma swoją jedną rozkładówkę i krótką definicję, garść ciekawostek oraz odniesienie do świata zwierząt.

Wiadomości są krótkie, przejrzyste i urozmaicone ciekawymi doświadczeniami. Dlatego, aby lepiej zrozumieć ciało, w publikacji dołączonych jest kilka prostych eksperymentów, które pozwolą lepiej zrozumieć mechanizmy zachodzące w człowieku.

„Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi ciała” to książka o ogromnym walorze edukacyjnym. Można się z niej naprawę sporo dowiedzieć. Pozwala zrozumieć nasze ciało i jego wszystkie dziwne dźwięki. Rysunki są humorystyczne, intensywnie kolorowe i mają komiksową formę. Polecamy wykonać eksperymenty, które są na każdej rozkładówce. Nie ma jak to nauka poprzez zabawę, a ZABAWA będzie gwarantowana.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.