O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki

Autor: Oliver Jeffers
Wydawnictwo: Format
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki” przedstawia opowiastkę o tym, że czytanie książek jest prawdziwą i wartościową przyjemnością.

Henio uwielbiał książki, ale nie lubił ich czytać, tylko je konsumować. Jego historia zaczęła się pewnego dnia, kiedy bujał w obłokach. Zaczął od jednego słowa, potem połknął całe zdanie, aż potrafił spożyć całą książkę za jednym zamachem.

Chłopiec pożera je wszystkie. Nie ma dla niego znaczenia, jaki jest ich gatunek, ponieważ wcina każde książki, począwszy od słowników, atlasów, ksiąg, dowcipów, encyklopedii, aż po matematyczne poradniki.

Po pewnym czasie Henio zauważył, że im więcej książek pochłania, tym staje się mądrzejszy. Tak bardzo mu się to spodobało, że zaplanował sobie, że zostanie najmądrzejszym człowiekiem na świecie. Nie znał umiaru i nagle sprawy zaczęły przybierać nie najlepszy obrót. Pochłanianie książek skończyło się niestrawnością, gdyż jego organizm nie nadążał z przetwarzaniem nowo zjedzonej wiedzy.

Pewnego razu siedząc w pokoju na łóżku, zauważył nadgryzioną niebieską książkę, ale ponieważ nie mógł jej zjeść, postanowił ją przeczytać. Odkrył, że czytanie jest jego wielką pasją i zrozumiał, że nadal ma szansę stać się najmądrzejszym człowiekiem świata.

„O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki” to ciepła publikacja z morałem. Czytając ją, młody odbiorca dowie się, że czytanie książek sprawi, że poszerzy wiedzę na dany temat. Nasz bohater Henio odkrył, że lepiej jest czytać książki niż jej jeść i zdecydowanie wyszło mu to na zdrowie. Czytając książki, stajemy się mądrzejsi poprzez nabytą wiedzę i informacje. Zatem zapraszam do lektury.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.