Młoda Charlotte Filmowiec

Autor: Frank Viva
Wydawnictwo: Kocur Bury
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Młoda Charlotte Filmowiec” przedstawia dziewczynkę z wielką pasją, która patrzy na świat przez pryzmat swoich ulubionych kolorów – czerni i bieli. Książka jest zaproszeniem do eksplorowania i pogłębiania zainteresowań, nawet tych z pozoru dziwacznych.

Charlotte mieszka w Nowym Jorku z rodzicami i kotem Kleksem, jej głównym i najbardziej ulubionym aktorem.

Dziewczynka jest fanką czerni i bieli – w takich też kolorach przedstawia świat w swoich filmach. Jej oryginalne spojrzenie na świat nie u wszystkich znajduje aprobatę. Czasem ją to zniechęca, ale nigdy w piątki czy niedziele. Te dwa dni są dla niej bardzo wyjątkowe. W piątkowe wieczory Charlotte wychodzi z rodzicami do kina na czarno-białe filmy. W niedzielę natomiast rodzina wspólnie odwiedza Muzeum Sztuki Nowoczesnej MoMA.

Pewnego dnia dziewczynka spotyka w muzeum sztuki Scarlet, z którą szybko znajduje wspólny język. Kobieta jest pracownicą Działu Filmu MoMa. Zabiera Charlotte na pokaz czarno-białego filmu p.t. „Przygody Księcia Achmeda” – najstarszej długometrażowej animacji, nakręconej przez Lotte Reiniger.

Pasja i determinacja bohaterki zachęcają do ją działania, dodają wiary we własne siły i odwagi do spełniania marzeń.

Kolejnego razu, podczas wizyty w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Charlotte pokazuje własną wizję, na którą poświęciła sporo czasu. Scarlet zachęca ją, by pokazała swoje filmy w muzealnym kinie.

W dniu premiery dziewczynka przybywa wysłanym, czarnym samochodem przez muzeum. Jest bardzo mocno zestresowana, a niepochlebne szepty widzów na sali dodatkowo potęgują jej emocje. Seans okazuje się sukcesem, a dziewczynka zdobywa renomę.

„Młoda Charlotte Filmowiec” to książka, która inspiruje dzieci do twórczości, realizowania własnych, nawet najbardziej szalonych pomysłów. Jednocześnie uświadamia młodemu czytelnikowi, że jeśli tylko czegoś chcemy, to możemy to osiągnąć. Wystarczy tylko spróbować i nie poddawać się. Publikacja może stać się pierwszym krokiem do pasjonującego świata sztuki, muzeów i filmu dla wielu dzieci oraz ich rodziców.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.