Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę

Autor: Agnieszka Stążka-Gawrysiak
Wydawnictwo: Znak Emotikon 
Liczba stron: 128
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” składa się z siedmiu niedługich rozdziałów, których bohaterami są sześcioletni Kuba i trzyletnia Lenka.

Wstęp skierowany jest do rodziców lub opiekunów, którzy dowiedzą się o pięciu krokach Self-Reg oraz znajdą wyjaśnienie kilku podstawowych pojęć.

Od razu wyjaśnijmy sobie, czym jest tajemniczy skrót w tytule. Self-Reg to skrót od “self-regulation”, co oznacza samoregulację, która to jest procesem dążenia do odzyskania, utraconej na skutek stresu, energii i równowagi.

„Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” jest poradnikiem, a co za tym idzie, zawiera praktyczne porady i konkretne informacje. Książka jest opisem pewnych problemów i przykładów ich rozwiązania. Całość, napisana została prostym językiem i stanowi ciekawą (dla dziecka i dorosłego) lekcję na temat metody self-reg.

Każde z siedmiu opowiadań przeznaczone jest dla dzieci. Są niezbyt długie i bogato ilustrowane, a po nich następują wyjaśnienia poruszonego problemu. Poznając przygody Kuby i Lenki, dzieci odkrywają lepsze rozwiązania trudnych sytuacji. Część teoretyczna to jakby rozszerzenie opowiadania dla dziecka. Wyjaśnia sytuację z punktu widzenia wiedzy, jaką posiadamy i w zgodzie z metodą self-reg.

„Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” świetnie przekazuje idee self reg i pomaga dzieciom zrozumieć emocje, mówić o nich i radzić sobie z nimi. Ta książka zdecydowanie wspiera rodzica i dziecko, podpowiadając, jak można szukać rozwiązań w trudnych sytuacjach.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.