Gabinet anatomii

Autor: Carnovsky
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 64
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5/5

„Gabinet anatomii” jest niezwykle wciągającym i hipnotyzującym dziełem non-fiction. Ta książka jest edukacyjnym spojrzeniem na anatomię ludzkiego ciała, odsłaniając skórę, mięśnie, a następnie szkielet.

Wraz z dołączaną do publikacji magiczną, trójkolorową soczewką, odkryjemy sekrety ludzkiego ciała od stóp do głów.

Książka składa się z dziesięciu rozkładówek i pozwala zbadać budowę fizyczną człowieka. Każdy rozdział jest podzielony na trzy segmenty:

pokazanie danej części ciała (z podstawowymi informacjami na jej temat), rentgen i gabinet anatomii. Czytelnicy, za pomocą soczewek do przeglądania obrazów, mogą przestudiować kolorowe obrazy. Natomiast w gabinecie anatomicznym znajduje się dwustronicowy rozkład czarno-białych diagramów, który zawiera więcej informacji na każdy temat.

Ilustracje mogą wyglądać na nieco pomieszane przez różowe, żółte i zielone obrazy oraz linie, które wydają się skomplikowane do odczytania. Jednak przeglądanie książki za pomocą soczewek zamienia to, co było nieostre, w coś wyraźnego i pouczającego.

System filtrów staje się czymś znacznie więcej niż sztuczką, to czyni książkę wyjątkowym doświadczeniem. Kiedy zamieniamy kolory, widzimy niesamowity efekt odsłaniający szkielet pod ciałem i mięśniami.

Patrząc przez czerwony czytnik soczewki, odkrywamy szkielet ciała, zielona soczewka odkrywa mięśnie, a niebieska pokazuje narządy i naczynia krwionośne. Zauważyłam, że używając niebieskiej soczewki, obrazy są dość ciemne. Trzeba mocno wytężyć wzrok, aby coś dostrzec.

W jednej części książki opisano, jak rośnie dziecko, w tym podano informacje o narządach rozrodczych, wraz ze schematem organów wewnętrznych bez obrysu ciała. W tym temacie, gdy czytelnicy używają kolorowych soczewek w rentgenie, mogą zobaczyć szkielet, mięśnie brzucha i dziecko. Adaś zafascynował się płodem i z tego tytułu miał wiele pytań. Długo analizował rozwój dziecka i jego ułożenie.

„Gabinet anatomii” to mądra i wartościowa książka, która ujawni wiele interesujących informacji o ludzkim ciele. Informacje tu zawartesą konkretne i zwięzłe. Słownictwo obejmuje terminy naukowe, ale autorka Kate Davies, używała języka łatwego do odczytania.

W3Schools

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.