Wilk, który się zgubił

Autor: Rachel Bright
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Wilk, który się zgubił” to rymowana opowieści o młodym bohaterze, który desperacko chce być tak wielki, odważny i sprytny, jak starsze osobniki jego stada.

Stado wilków, wysiedlone przez nowych mieszkańców, wyrusza w poszukiwaniu innego domu. Wilczek desperacko chce udowodnić, że jest dorosły, niezależny i silny. Jest przekonany, że poradzi sobie w każdych tarapatach i nie musi liczyć na pomoc kogokolwiek innego. Uważa, że może poprowadzić grupę w znalezieniu nowej jaskini, ale starsze wilki śmieją się z niego.

Ich podróż przez śnieżną, arktyczną tundrę jest walką o przetrwanie dla wszystkich członków stada. Wilczek stara się dotrzymać kroku innym w stadzie, aż wyczerpany gubi się w śnieżnej zamieci. Jest zbyt dumny i ochrypnięty, by wołać o pomoc, zmuszony jest więc spędzić noc samotnie, pod gwiazdami.

Nagle pęka pod nim lód, powodując, że wpada w chłodne, atramentowe głębiny. Na szczęście zostaje uratowany przez morskiego jednorożca (narwala), który zabiera go bezpiecznie z powrotem na brzeg.

Jego spotkanie z narwalem jest początkiem łańcucha wydarzeń, które doprowadziły wilczka do poznania interesujących zwierząt. Mają one na uwadze jego najlepsze interesy i chcą pomóc szczeniakowi wrócić do stada. Dzięki grupie zwierząt mały wilk jest w stanie znaleźć drogę do domu. Ta przygoda uczy go pokory i pokazuje mu co i kto jest w życiu najważniejszy. Wilczek poznał moc przyjaźni i radość z niesienia pomocy innym.

Książka pokazuje, że proszenie o pomoc nie jest w żaden sposób słabością i że przyjmowanie wskazówek od innych może być dobrą rzeczą.

„Wilk, który się zgubił” to ciepła i mądra książka, z której dziecko dowie się, że czasem warto prosić bliskich o pomoc. Historia bardzo wzruszająco przedstawia wartość więzi rodzinnych i relacji z innymi, których pomoc w krytycznych momentach może być nieoceniona.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.