Zaginiona księgarnia

Autor: Katie Clapham
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 84
Wiek: 7+
Moja Ocena:4+/5

„Zaginiona księgarnia” to ciepła opowieść o tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają książki.

Milly, od małego uwielbiała chodzić do lokalnej księgarni pani Minty. Od zawsze fascynowały ją książki. Dziewczynka bardzo chętnie przychodziła na cotygodniowe sesje opowiadania historii. Zasiadywała zafascynowana na jednej z poduszek, na tęczowym dywanie i nie tylko z przyjemnością słucha czytanych opowieści, ale również wiele się uczyła. Pani Minty była bowiem przysłowiową „chodzącą encyklopedią” i wiedziała wszystko o książkach.

Pewnego dnia Milly wraz z mamą udały się do księgarni, żeby kupić nową książkę. Kiedy mama poszła zapłacić za wybraną pozycję, Milly zauważa, że Pani Minty się starzeje, a jej księgarnia wymaga remontu.

Kilka dni później Milly i jej mama odkrywają, że księgarnia została zamknięta. Milly martwi się, że pani Minty przydarzyło się coś okropnego. Nikt nie wie, co się stało i gdzie zniknęła pani Minty. Dziewczynka boi się, że księgarnia już nigdy nie zostanie otwarta.

Innego dnia na drzwiach księgarni pojawia się kartka z informacją: „Zamknięte, z powodu nieprzewidzianych okoliczności”, a wkrótce potem: „Zamknięte do odwołania”. Kolejnego dnia pod sklepem pojawia się napis: „Na sprzedaż”. Dzieci i ich rodzice są zaniepokojeni.

Milly rysuje zdjęcie swojej idealnej księgarni, ze skrzynkami na kwiaty i piękną sklepową witryną. Przykleja je do desek, którymi zabito drzwi i okna budynku. To powoduje falę odzewu od innych dzieci. Marzenie dziewczynki, o otwarciu księgarni i zobaczeniu pani Minty, spełnia się.

„Zaginiona księgarnia” to historia o wielkiej pasji, jaką może dać nam czytanie małemu dziecku. Pokazuje jak ważną rolę mogą i powinny odgrywać w naszym życiu książki. Ten tytuł przeczytaliśmy jednym tchem, bardzo nam się spodobał i wiemy, że będziemy do niego wracać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.