Polskie wyliczanki, rymowanki

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 64
Wiek: 3+
Moja Ocena: 5+/5

„Polskie wyliczanki, rymowanki” to znane i lubiane od pokoleń krótkie tekst dla przedszkolaków, ale i nie tylko. Są doskonałe do wspólnego czytania i do zabawy.

Już sama okładka nawiązuje do przepięknych polskich motywów folklorystycznych. Kolorowe i wesoło zilustrowane obrazki cieszą oko.

Książka dzieli się na dwie części: wyliczanki oraz rymowanki. W pierwszej znajdziemy treść o zabawie w berka, w wybieranie, w chowanego i w milczenie. Natomiast druga połowa poprowadzi nas przez znane rymowanki.

Myślę, że warto czytać takie książki, ponieważ rozwijają inteligencję językową. Dzieci zaczynają rozumieć, na czym polega pojęcie rymu i same je układają. Ponadto wyliczanki i rymowanki urozmaicają dzieciom zabawę i uczą integracji w grupie.

Dodatkowo najmłodsi zapoznają się z polskimi zwyczajami i tradycjami. Czytanie wyliczanek i rymowanek wprowadza ich w świat rodzimej kultury, która łączy pokolenia. Ich powtarzanie jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy, pogłębia i buduje więzi, rozwija dziecięcą wyobraźnię, ćwiczy pamięć i poprawia wymowę.

„Polskie wyliczanki i rymowanki” to świetny sposób na naukę nowych słów, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą spostrzegawczość i poszerzają wiedzę z różnych dziedzin. Utwory zebrane w tej książce zna niemal każdy dorosły w Polsce. Warto, by poznało je także Twoje dziecko! Nie wierzę, że Wy sami nie znacie choćby: „Pałka, zapłaka – dwa kije…” albo „Idzie rak…” czy „Ślimak, ślimak pokaż rogi…”. Już słyszę, jak pięknie je recytujecie…

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.