Tutaj jesteśmy

Autor: Oliver Jeffers
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Tutaj jesteśmy” jest niezwykłą książką, która powstała w pierwszych miesiącach życia syna autora – Olivera Jeffersa. W prosty sposób wyjaśnia zasady rządzące światem i jego mieszkańcami.

Początkowe strony zaczynają się w kosmosie, a następnie zbliżamy się do planety Ziemi, która wydaje się dość małą. Następnie zaczyna się nasza podróż po planecie. Widzimy jak piękna i cenna jest Ziemia, od gór (ze spiczastymi fragmentami) i wzgórz (z wybojami) do morza, pełnego cudownych rzeczy.

Dalej zagłębiamy się w temat ludzi. Dowiadujemy się, że mają różne kształty, kolory i wielkości. Każdy z nas może wyglądać i zachowywać się inaczej, ale w ostateczności wszyscy jesteśmy tym samym gatunkiem. Równie pięknie przedstawione są dwie, sąsiadujące ze sobą strony o świecie zwierząt. Wspaniale zobrazowane jest, jak czasami życie wydaje się poruszać powoli, a czasem szybko.

Książka kończy się pozytywnym uczuciem, że wszyscy jesteśmy częścią zrozumiałej, globalnej społeczności. Życie na ziemi może być skomplikowane i całkowicie chaotyczne, ale może być również dość proste. Musimy tylko uważać i pamiętać o tym, aby okazywać sobie nawzajem życzliwość.

„Tutaj jesteśmy” przywraca wszystko do podstawowych wartości: bycia miłym, tolerancyjnym i szanującym naszą planetę. W dzisiejszym, niespokojnym świecie, jest to poruszające i prowokujące do myślenia przesłanie. Osobiście uważam, że książka powinna znajdować się na wszystkich naszych listach do czytania i zachęcam do posiadania kopii na półkach swoich bibliotek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.