Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata

Autor: Catherine Ripley
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Liczba stron: 192
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata” jest prawdziwą kopalnią wiedzy dla najmłodszych.

Książka podzielona jest na sześć rozdziałów tematycznych: w kąpieli, w supermarkecie, przed snem, na dworze, w kuchni, a także wśród zwierząt gospodarskich. Odpowiedzi są zrozumiałe już dla trzylatków. Interesujące ilustracje przyciągają wzrok młodych czytelników, jednocześnie wspomagając ich wyjaśnienie np. dlaczego muszę korzystać z toalety, skąd się bierze szkło czy jak wyglada budowa kanalizacji w domu.

Książka jest starannie uporządkowana, kolorowa i zachęcająca do zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi. Na końcu każdego rozdziału znajdują się różnorodne ciekawostki, którymi można zaskoczyć innych członków rodziny.

Problemy wyjaśniane są tu prosto i klarownie. Spisane są językiem dostosowanym do dziecka, ale też takim, że najmłodszy poszerzy swoje słownictwo w znacznym stopniu.

W książce znajdziemy przejrzyste odpowiedzi na mnóstwo interesujących pytań i trafne wyjaśnienia zasad działania różnych przedmiotów. Dzieci zainspirują się, by zadawać kolejne pytania, pozwalające im lepiej zrozumieć otaczający nas świat.

Na ostatnich dwóch stronach autorka zamieściła indeks według alfabetycznych haseł, dzięki którym łatwiej będzie nam odszukać odpowiedzi na dane pytanie.

„Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata” to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maluchy pytania. Wspaniałe kompendium wiedzy dla ciekawych wszystkiego tego, co dzieje się dookoła nas.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.