Zawody, czyli kim możesz zostać

Autor: Agnieszka Nożyńska
Wydawnictwo: Martel
Liczba stron: 112
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Zawody, czyli kim chcesz zostać” to lista 54 przedstawicieli różnych zawodów, która ma na celu przybliżyć najmłodszym różne profesje.

Każda z prezentowanych prac, jest jednocześnie pasją, która sprawia ogromną radość i daje satysfakcję. Dzięki materiałom zgromadzonym w publikacji dzieci poznają przedstawicieli różnych zawodów.

Maluchy bardzo wcześnie zaczynają się zastanawiać, kim chciałyby zostać, gdy dorosną. Im są starsze, tym to pytanie staje się poważniejsze, bo przecież od tego zależy, które zainteresowania będą rozwijać i jaki kierunek kształcenia wybiorą.

Na każdej rozkładówce, po lewej stronie znajdziemy rymowany wierszyk, a obok niego, na sąsiadującej kartce, informację na temat prezentowanego zawodu. Całość opisanej profesji uzupełnia kolorowa ilustracja, pozwalająca na dokładne poznanie elementów wykonywanej pracy.

Czytając opisy wybranych zawodów, dziecko dowiaduje się, czym zajmuje się osoba, która reprezentuje daną grupę zawodową, gdzie pracuje i jakie powinna mieć cechy charakteru. Jednocześnie uczy się, jak ważna jest każda praca oraz jaką rolę odgrywa w społeczeństwie. Dzięki temu dziecko będzie mogło uzyskać nowe informacje i usystematyzować swoją dotychczasową wiedzę.

Myślę, że wstępne preferencje zawodowe, utrwalone na tym etapie rozwoju, mogą wpływać na rozwój zainteresowań oraz wybór dalszej drogi zawodowej dziecka. Na tym etapie rozwoju dziecko gromadzi informacje i wzbogaca wiedzę o pracy zawodowej oraz przedstawicielach różnorodnych profesji.

„Zawody, czyli kim możesz zostać” zachęca do kształtowania i pogłębiania zainteresowań, aby zrealizować zawodowe marzenia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.