Maja i Minizaury. Odnaleziony świat

Autor: Kajetan Wykurz
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

“Maja i Minizaury. Odnaleziony świat” to doskonały komiks dla miłośników dinozaurów i podróży kosmicznych.

Poznajemy Kapitan Rexa, Doktora Edhara Topsa i Szeregowego Velo – członków załogi tajemniczego pojazdu kosmicznego, zbliżającego się do Ziemi. Dinozaury opuściły swoją planetę, ze względu na wielkie zanieczyszczenie atmosfery, szukając planety dobrej do zamieszkania. Załoga statku kosmicznego została wybrana spośród najbardziej wybitnych jednostek.

Przybywające z kosmosu, prehistoryczne gady, trafiają do niebezpiecznej dżungli, która okazuje się trawnikiem przy domu Maji, cieszącej się ostatnim dniem wakacji. Maja to jedenastoletnia dziewczynka, mieszkająca z ojcem. Okazuje się, że darzy wielką sympatią dinozaury i wszystko, co z nimi związane.

Po wylądowaniu załoga natrafia na zielonego, sztucznego T-rexa, który wyglądem przypomina prawdziwego dinozaura. Zaraz potem ich oczom ukazuje się ogromna bestia – Hektor. Pies Mai łapie jedną z zabawek i biegiem wraca do właścicielki. Ekipa rusza na pomoc, aby uratować T-rexa z rąk “oprawczyni”.

W pogoni za zabawką trafiają do dziecięcego pokoju i odkrywają, że spóźnili się 65 milionów lat z misją poznania tajemnic ewolucji. Na Ziemi nie tylko nie ma już dinozaurów, ale zamieszkują ją dziwnie olbrzymie istoty.

Słysząc, że dziewczynka powraca do pokoju, udają zabawki, żeby zostać niepostrzeżonym. Niestety Maja łapie Velo i przerażona nie może uwierzyć, że załoga minizaurów mówi ludzkim głosem.

Bohaterowie paraliżują dziewczynkę znieruchamiaczem, po czym uciekają czym prędzej w kierunku statku kosmicznego. Na miejscu okazuje się, że nie ma go tam, gdzie wylądował. Przejęta Maja, bardzo chce im pomoc. Proponuje pokojową misję ratowniczą, ale dopiero następnego dnia.

“Maja i Minizaury. Odnaleziony świat” to pierwsza część, kończąca się zapowiedzią kolejnych przygód, które zapewne będą toczyły się wokół prób opuszczenia Ziemi. Myślę, że zabawne przygody Mai i kosmitów, na pewno zaciekawią niejednego młodego czytelnika. Całość jest bardzo dynamiczna, a akcja rozwija się błyskawicznie. Komiks czyta się szybko, a lektura przynosi sporą satysfakcję i budzi ciekawość do dalszych losów bohaterów.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.