Tajemnica śmierci

Autor: Jonathan Lindstrom
Wydawnictwo: Czarna Owca
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

Umierasz. I co dalej? Co się z Tobą dzieje? Nikt nie wie na pewno, ale ludzie myślą o tym różne rzeczy.

Zapraszam do ciekawej książki, która przybliży nam co się z nami stanie w momencie kiedy serce przestaje pracować.

„Tajemnica śmierci” dotyczy śmierci i wszystkiego, co się z nią wiąże. Lektura jednak nie jest o smutku, a bardziej o tym, co ludzie sądzą, że się po niej dzieje.

Na początku jak i na końcu młody czytelnik zapoznaje się z wierzeniami i mitami na temat śmierci z całego świata. Jak dla mnie niektóre z nich są dość szokujące.

Wiemy już, że życie nie trwa wiecznie. Przemija i nie możemy tego zatrzymać. Niektórzy ludzi nie wierzy w duchy. Myślą, że rodzimy się na nowo, w nowym ciele. Część twierdzi nawet, że trochę pamiętają z poprzedniego życia. Nie wierzą nawet w życie po śmierci.

Przez wieki ludzie zawsze mieli różne wyobrażenia o tym, co dzieje się po śmierci. Jest to coś, co przychodzi do wszystkich żywych istot. Ale czy to naprawdę koniec? Niektórzy ludzie z pewnością chcieliby myśleć, że dzieje się to w jakiś sposób. Inni myślą, że przybywamy do Raju, a co niektórzy, że narodzimy się na nowo w nowym ciele.

A co z pogrzebami? Dlaczego robimy to tak jak my i jak sobie z tym radzą inni ludzie? Czy są duchy? Być może istnieje jakieś życie wieczne? Czy atomy w naszym ciele mogą stać się częścią nowych ludzi, zwierząt, kwiatów i gór? Na te i wiele innych nurtujących pytań zapraszam do lektury.

„Tajemnicza śmierć” jest interesująca, ekscytująca i może trochę przerażająca. Temat śmierci jest trudny, trochę przyprawia o deszcze, dlatego większość z nas nie chce nawet tej myśli do siebie dopuścić. Bardzo dobrze, należy się cieszyć każdym dniem, czerpać z niego jak najwiecej i żyć w pełni szczęścia. Ale są tacy, co ciekawi ich jak wyglada życie po drugiej stronie. Niezależnie od tego, co nas czeka, nie powinniśmy się spieszyć do śmierci. Trzeba cieszyć się życiem i bawić, dopóki się żyje. Życie jest ciekawe, trudne, przyjemne, smutne ciężki i absolutnie wspaniałe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.