Buziak? Nie!

Autor: Barbara Rose
Wydawnictwo: Sam
Liczba stron: 30
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Buziak? Nie!” to wartościowa książka o szanowaniu dziecięcych granic.

W książce jest poruszany temat, który dotyczy stawiania przez dziecko granic i prawa do samodzielnego zarządzania własną cielesnością. Jednocześnie uświadamia o tym, że najmłodsi mają prawo mówić „NIE”, a dorośli powinni tego posłuchać.

Poznajemy małego chłopca buntującego się przeciwko odwiecznej tradycji całowania przez członków rodziny i znajomych rodziców. Leon ma niemile doświadczenia z buziakami od cioci Kasi, której brzydko pachnie z ust. Najlepszego przyjaciela taty- Karola, którego broda drapie go po polikach czy bezzębnej babci Emilii.

Jego starsze rodzeństwo ma już swoje sposoby, żeby uniknąć niechcianych buziaków. Brat Kuba, aby odstraszyć ciocię Kasię, w momencie zbliżającego pocałunku odbiła mu się, na co cioci robi się nie smacznie. Natomiast siostra Amelia zawsze głośno krzyczy, kiedy nie chce, żeby ktoś ją całował.

Leon postanawia twardo wyegzekwować swoje prawa i wpada na pewnie niestandardowy pomysł. Jaki? Dość zabawny, ale tego nie zdradzę. Zapraszam do lektury.

„Buziak? Nie!” w prosty i jasny sposób przekazuje dzieciom, że nie muszą godzić się na coś co narusza ich strefę komfortu i muszą mówić „NIE” w sytuacjach niewygodnych. Książka równocześnie pokazuje dorosłym, że powinni uszanować dziecięcy sprzeciw. Bardzo polecam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.