Drzewa

Autor: Piotr Socha
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 73
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Drzewa” to album przyrodniczy, a także kopalnia wiedzy, zrozumiała w prosty i przestępny sposób dla młodych czytelników.

Jest to obszerna, 72-stronicowa książka w twardej oprawie, a każda podwójna rozkładówka jest pełna kolorowych, stylizowanych i ogromnych, przyciągających wzrok dzieł sztuki. Tekst zawarty na marginesie zawiera wszystkie interesujące informacje dotyczące drzew.

Czytelnicy dowiedzą się z tej publikacji, co sprawia, że drzewo jest drzewem, które staje się najstarszym okazem. Przeczytamy o zastosowaniu drewna np. do budowy statków, budynków czy instrumentów muzycznych. Poznamy zwierzęta i owady, które żyją na drzewach, lub wokół drzew.

Poza samą historią tytułowych bohaterów książka oferuje także przegląd drewnianych masek. Dzieci dowiedzą się, kto zamieszkuje drzewa, kto je zjada i przenosi ich nasiona. Obejrzą pracę drwala. Popatrzą na drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec.

Oprócz danych o najwyższych i najszerszych drzewach na świecie książka przedstawia fascynującą oś czasu, pokazującą różne punkty w historii ludzkości za życia CBR26. Wspomniano o gigantycznej sekwoi, wyciętej około 1900 r., która liczyła 3266 lat. Fakty takie, jak istnienie „żywych mostów” w Indiach i odpornej sośnie w norweskich kościołach, motywuje czytelników do szukania dalszych informacji w innych miejscach. Zarówno te, jak i wiele innych ciekawostek znajdziecie w lekturze.

„Drzewa” to pozycja, która posiada nie tylko aspekt biologiczny, ale również historyczny, kulturowy, religijny, ludzki, literacki, muzyczny i typowo użytkowy. Jest to wspaniała książka dla każdego. Fakty i ciekawostki są świetnie opisane, a czytanie ich sprawia, że będzie się chciało wracać do niej częściej. Polecam także „Pszczoły” Piotra Sochy, równie wspaniałe, jak „Drzewa”.

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.