Hej, Przedziadku!

Autor: Paul McCartney
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Hej, Przedziadku!” to trzymająca w napięciu, napisana w rytmicznym tempie opowieść dla całej rodziny, stworzona przez legendę Sir Paula McCartneya z zespołu The Beatles.

Dla słynnego muzyka inspiracją do stworzenia książki były jego własne relacje z wnukami. Autor ma ośmioro wnucząt, sześciu chłopców i dwie dziewczynki – w wieku od 7 do 20 lat. Jedno z nich nadało mu kiedyś przydomek Przedziadek (oryg. Grandude), po czym wszystkie dzieci zaczęły go tak nazywać.

Przedziadek ma stereotypowe cechy dziadka. Mieszka w zwyczajnym domu, na zupełnie normalnej ulicy. Ma śnieżnobiałe włosy i tendencję do zasypiania w fotelu. Ma też coś niezwykłego i niesamowitego: posiada starą, zardzewiałą, magiczną busolę…

Kiedy czworo z jego wnuków (których z czułością nazywa Ancymonami) zostaje u niego na weekend, a pogoda jest ponura, nawet dom Przedziadka nie zapewnia im wystarczającej rozrywki, aby zapobiec nudzie.

Wesoły dziadek zarzuca dzieci kolorowymi pocztówkami, po czym z kieszeni płaszcza wyciąga zegar słoneczny.

Po wypowiedzeniu zdania do magicznego kompasu: „wpraw busoli igłę w ruch, czas wyruszyć w podróż znów!”, nieustraszony odkrywca i jego czworo wnuków wyruszają w tajemniczą wycieczkę.

Bohaterowie będą mieli okazję podróżować na latających rybach, spotkać armię krabów na tropikalnej plaży i ominąć lawinę podczas pikniku w górach. Wszyscy przeżywają szalone przygody i ledwo uciekają przed wielkimi zagrożeniami. Na szczęście Przedziadek dba o to, by jego Ancymony wróciły do domu bezpiecznie, a także i w porę do łóżka.

„Hej, Przedziadku!” to lektura o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Jest to wesoła, bardzo kolorowa książka pełna niesamowitych przygód. Pozycja w sam raz na dzisiejsze święto dziadka!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.