Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie

Autor: Marie G. Rohde
Wydawnictwo: Esteri
Liczba stron: 56
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie” to wciągająca, edukacyjna pozycja o tematyce ekologicznej dla całej rodziny.

W środku znajdziemy 22 potwory, z których każdy jest odpowiedzialny za jeden z problemów, z którymi zmaga się ludzkość.

Ciekawą wstawką do książki jest skrzydełko okładki, które zawiera instrukcję, jak czytać „kartę potwora”. Trzymając je odgięte, łatwo można sprawdzić, co zagraża naszej planecie lub przyczynia się do powstania konkretnego problemu oraz co możemy zrobić, by temu zapobiec.

Każda rozkładówka to całostronicowa ilustracja potwora wraz z jego opisem. Przedstawiony pogromca zwraca się do czytelnika bezpośrednio, tłumacząc mu, czego się obawia i jakie działania go osłabiają, ale mówi też o tym, co dodaje mu siły. Opowiada o swoich zwyczajach, krewnych i upodobaniach. Wszystko po to, abyśmy wiedzieli, jak możemy go unicestwić.

Wizerunek potwora inspirowany jest legendarnym lub mitycznym odpowiednikiem, skąd łatwiej jest też zrozumieć, dlaczego ma taką nazwę.

Na końcu publikacji znajdują się słowniczek i mapy, na których oznaczono obszary występowania każdego z przedstawionych problemów.

„Prawdziwe potwory zagrażające naszej planecie” opisuje ciekawe zagadnienia, a pomysłowe podejście do tematu i rewelacyjna szata graficzna sprawiają, że z tej lektury wiele wyniesie zarówno mały, jak i duży odbiorca. Jest to jedna z pozycji, którą trzeba choćby przeczytać, a jeszcze lepiej posiadać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.