Tajemnica króliczej karmy. Książka o ADHD

Autor: dr Tracy Packiam Alloway
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Tajemnica króliczej karmy. Książka o ADHD” pokazuje urywek z dnia Igi oraz jej zalety detektywistyczne.

Po przerwie obiadowej dzieci wróciły do sali, żeby nakarmić klasowego królika o imieniu Śnieżka. Torba z karmą była pusta, więc Iga stwierdziła, że zostanie detektywem i odkryje, kto ukradł obiad królikowi.

Podczas zajęć lekcyjnych dziewczynka nie mogła skupić się na zadaniu z matematyki. Wierciła się, bębniła palcami o blat ławki, gryzła końcówkę ołówka, czy pstrykała spinką do włosów. Iga potrafiła myśleć tylko o tym, że musi rozwiązać zagadkę zniknięcia karmy.

Kiedy poczuła powiew wiatru, dochodzący z uchylonego okna, stwierdziła, że złodziej zakradł się tamtędy do środka.

Na przerwie, Iga z resztą klasy wybiegła na zewnątrz, w poszukiwaniu tropu złodzieja. Dziewczynka poprowadziła klasę przez boisko w stronę zarośli i zauważyła w trawie karmę Śnieżki.

Iga skupiła się na problemie i zaczęła rozmyślać o wszystkim, co dziś widziała. W końcu przypomniała sobie coś jeszcze: rano, pan woźny widział w szkolnej szopie wiewiórkę. Dziewczynka podbiegła do szopy i ujrzała zwierzątko zajadające się króliczą karmą.

Jak w przypadku poprzednich części, na końcu znajdują się uwagi dla rodziców i nauczycieli, omówienie tekstu z dzieckiem i wskazówki ułatwiające naukę.

„Tajemnica króliczej karmy. Książka o ADHD” pokazuje typowe objawy, takie jak: nadmierna ruchliwość, bezustannie mówienie, brak cierpliwości, łatwe rozproszenie, przerywanie innym, czy zapominanie poleceń. Dziecko z ADHD dobrze radzi sobie z rozwiązywaniem problemów, myśli nieszablonowo i często kieruje się intuicją.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.