Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci


Autor: Marta Galewska-Kustra
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 48
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” to książka, która ma poprzez wesołą zabawę wspierać rozwój wymowy dziecka, a także jest nieocenioną pomocą dla dzieci z problemami artykulacyjnymi.

Książeczka zawiera w sobie ćwiczenia języka, które zmieniają się zabawę. Dzieci z problemami wymowy często niechętnie trenują język, obawiając się porażki. Przygody muchy Fefe sprawiają, że dziecko zapomina o zadaniach logopedycznych i chętnie je wykonuje, mając przy tym wiele radości.

Muchę Fefe poznaliśmy jakiś czas temu. Prowadzi ona bowiem bardzo ciekawe życie. Gasi pożary, biega w maratonach, śpiewa w operze, lata szybciej od samolotów, jeździ zarówno samochodem, jak i na psie, a w dodatku ma adoratora, z którym chodzi na randki do kina. Opowiadając o swych przygodach, Fefe zaprasza dzieci do zabaw, które jednocześnie są świetnymi zadaniami.

Ćwiczenia zawarte w książce są na tyle nieskomplikowane, aby dziecko poradziło sobie z nimi i odnosiło sukcesy, rozwijając przy tym wymowę, wyobraźnię i kreatywność. Dodatkowo czas spędzony przy wspólnej lekturze przygód Fefe niesie dużo radości również rodzicom.

Książeczka zawiera instrukcje dla dziecka i rodzica, co do konkretnych zadań – nieskomplikowanych, dynamicznych, zabawnych i przyjemnych.

„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci” to pozycja, która została stworzona z myślą o ćwiczeniu sprawności aparatu artykulacyjnego dziecka. Jest ona ciekawa, pożyteczna, wielofunkcyjna i co najważniejsze, uwielbiana przez dzieci. Ilustracje utrzymane są w konwencji historyjek o Fefe, pełne ruchu, żartobliwe i figlarne. Myślę, że książka świetnie sprawdzi się do ćwiczeń dla logopedów, ale także dla rodziców, ponieważ zadania objaśnione są klarownie i łatwo je wykonywać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.