Cecylka Knedelek przedstawia: Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków

Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 72
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Cecylka Knedelek przedstawia: Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków” to mądra i zabawna książka, która opowiada o gąsce Walerce i jednocześnie przemyca ważne zasady na temat właściwego zachowania.

Cecylka Knedelek to przesympatyczna mała dziewczynka, mieszkająca w Starym Knedelkowie, przy ulicy Naleśnikowej.

Poznajemy małego pisklaka o krzywych nogach, krótkiej szyi i śmiesznym dziobie. Gąska Walerka rosła sobie u boku zawsze czujnej Cecylki.

Na przykładzie Walerki, która uczy się na własnych błędach, dzieci mogą zobaczyć przykre skutki nieodpowiedniego zachowania. Gąska często popełnia błędy w wyjątkowo nieprzemyślany sposób.

Książeczka przedstawia niebezpieczne sytuacje, które mogą się wydarzyć w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy, na wycieczce, czy placu zabaw. Ponadto daje cenną lekcję na temat wszelkich możliwych zagrożeń, czyhających na dzieci w przedszkolu, na podwórku i w mieście, jak i też w ich własnym domu.

Każdy rozdział składa się z dwóch elementów. Z opowiadania o gąsce Walerce i Cecylce oraz części merytorycznej, opisanej bardzo obrazowo i prosto. Są to zazwyczaj dobre rady, przedstawione w sympatyczny sposób, aby łatwiej wpadały dzieciom w ucho.

Historyjki są pełne świetnego humoru. Znajdziemy tu jednak też zbiór najważniejszych wskazówek dla małych i dużych przedszkolaków, które przydadzą się im jeszcze długo po opuszczeniu przedszkola.

Na ostatniej stronie książki znajdują się numery alarmowe, które każdemu dziecku warto przypominać.

„Cecylka Knedelek przedstawia: Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków” jest składnicą informacji, które powinno znać każde dziecko. Uczy empatii i zachęca do czytania dzięki dużym, kolorowym ilustracjom. Lektura skłania do myślenia i mówienia o ważnych sprawach.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.