Wody świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów

Autor: Pavla Hanackova
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 22
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

Nasza planeta w 70 procentach pokryta jest wodą. Wyróżniamy różne środowiska wodne: wody słodkie i słone, zbiorniki duże i małe, wody podziemne i powierzchniowe. Rzeki są bardzo ważne dla przyrody, jak i dla ludzi. Niosą niezbędną do życia wodę, w której znajduje się dużo pożywienia. W niej rozwija się roślinność, która produkuje niezbędny do oddychania tlen.

„Wody świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów” to książka, która zabierze dzieci w podróż do środowisk wodnych i przedstawi im ich mieszkańców oraz otaczającą je roślinność.

Sympatyczna Julka podczas spaceru po plaży odkrywa tajemniczą skrzynię. Dość sporego rozmiaru pojemnik wyrzucony na brzeg mieścił w środku zwierzęta. Wystraszone stworzenia nie miały pojęcia, kto je w nim zamknął i dlaczego. Jedyne czego chciały to powrotu do swoich domów. Julka nie tracąc ani chwili postanowiła im pomóc, aby bezpiecznie powróciły tam, skąd zostały zabrane.

Młody czytelnik, wraz z siedmioma zwierzętami i Julką, przemierzy Ocean Atlantycki i Południowy, rafy koralowe, rzekę Amazonkę, mokradła na Florydzie, namorzyny północnej Australii i jezioro w Europie Środkowej.

W środku dzieci znajdą sporo przydatnych informacji, ciekawostek, a także poznają różne gatunki podwodnych zwierząt i roślin.

„Wody świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów” to książka, która znakomicie łączy przyjazne dziecku i pełne detali ilustracje z opowieścią popularnonaukową, dostosowaną do potrzeb maluchów w wieku przedszkolnym. Sztywne, tekturowe strony posłużą małym rączkom na długi czas do samodzielnego przeglądania lektury. Moim zdaniem jest to pozycja watra poznania dla każdego ciekawskiego dziecka, które rządne jest odkrywania nowych horyzontów.

W3Schools

One comment

  1. […] „Lasy świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów” w przystępny dla dzieci sposób poszerza wiedzę na temat lasu, jego cyklu życia i mieszkańców, którzy mają olbrzymi wpływ na jego funkcjonowanie. Wyraźne ilustracje, krótkie opisy, ciekawostki przyrodnicze, ciekawy pomysł na przygodę wśród lasów na świecie – to wszystko sprawia, że młody czytelnik może być oczarowany tą książką. W serii ukazała się także pozycja pt. „Wody świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów”, o której pisałam tutaj. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.