9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny


Wydawnictwo: Babaryba
Liczba stron: 40
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny” to kolorowa publikacja przedstawiająca przebieg ciąży aż do porodu.

Dziewięć miesięcy poprzedzających narodziny dziecka to szczególny okres, który z perspektywy czasu mija w mgnieniu oka. Ciąża to bardzo ważny okres w życiu każdej kobiety. Czekając na maleństwo, każda mama bacznie obserwuje zmiany swojego organizmu. Ciąża na ogół trwa 38 do 42 tygodni, po których następuje poród – dziecko opuszcza brzuch mamy i przychodzi na świat.

Każdy z nas ma widoczną pamiątkę po dziewięciu miesiącach spędzonych w brzuchu mamy. Na blogu znajduje się recenzja specjalnej książeczki, poświęcona właśnie pępkowi (można o niej przeczytać tutaj). Każdy z nas powstał z połączenia jajeczka i plemnika, co sprawiło, że na świecie pojawił się nowy cud – mały człowiek.

Przebieg ciąży opisany jest w książeczce w taki sposób, że każda lewa strona dedykowana jest poszczególnemu miesiącowi ciąży, w którym znajdują się ogólne informacje o wielkości i wyglądzie dziecka. Natomiast sąsiadująca kartka poświęcona jest temu, jak się czuje mama w danym miesiącu ciąży.

Najmłodsi dowiedzą się, jak dziecko rozwija się w brzuchu mamy od maleńkiego zarodka, aż do narodzin i jak zmienia się w każdym miesiącu ciąży. Zobaczą, jak maleństwo rośnie w każdym miesiącu ciąży. Czytelnicy poznają interesujące fakty o dorastającym dziecku. Ponadto dzieci znajdą tu też ciekawostki na temat ciąży u różnych zwierząt.

Na końcu lektury znajdziemy jeszcze więcej informacji na temat narodzin człowieka – jednego z najbardziej fascynujących zjawisk na świecie.

„9 MIESIĘCY. Od zarodka do noworodka! Przewodnik po ciąży dla całej rodziny” zawiera prawdziwe i rzeczowe informacje, które zostały odpowiednio dostosowane do młodego wieku czytelnika. Jest to wartościowa pozycja dostarczająca wszystkich potrzebnych informacji o procesie narodzin.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.