Mała encyklopedia domowych potworów

Autor: tanislav Marijanović
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 56
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Mała encyklopedia Domowych Potworów” to zabawna, ciekawa książka podzielona na dwa tomy z mądrym humorem dla najmłodszych.

Trzeba pamiętać, że każdy stwór kocha psocić, bałaganić, psuć i robić nam na złość. Męczy i dręczy domowników, zamieniając ich spokojne życie w najokropniejszy koszmar.

Książka uwzględnia najbardziej pospolite gatunki potworów, które można spotkać w każdym domu czy mieszkaniu. Czytając opisy potworów, młody czytelnik dowie się, jakie płatają one figle, jaki mają charakter, jednoczenie dając niejednemu dziecku do myślenia.

Encyklopedię trzeba potraktować z lekkim przymrużeniem oka, jednak pozwala ona wytłumaczyć dziecku, co niedobrego mogą zdziałać niektóre z domowych potworów.

Na pozór żaden z tych potworków nie wygląda groźnie, ale nie dajcie się zwieść tym chudym rączkom, niewinnym minkom i wesołym oczkom. Bądźcie mili, ale stanowczy. One naprawdę zamieszkują nasze najbliższe otoczenie. Skąd to wiem? Po całym dzisiejszym dniu miałam okazję spotkać Telemaniaka, który namawiał Adasia, żeby przekroczył limit czasowy i nie pozwalał mu oderwać nosa od telewizora. W dodatku w kuchni pojawił się Oparzeniec, kiedy to z piekarnika wyciągałam obiad dla głodnych domowników. Na dywanie miałam do czynienia ze złośliwym Łubudubu, kiedy to w pośpiechu chciałam podać obiad na stół, nadeptując na klocki lego. Zaraz potem pojawiła się Gburia Złośliwa, narzekając na bałagan w salonie i denerwując się na całą rodzinę. Już za rogiem widziałam Awanturellę, ale pomogły mi głębokie oddechy i liczenie do 20. Na deser, późnym wieczorem, zupełnie nieoczekiwanie pojawił się Chlups. Widząc, w jakim stanie po całym dniu są ciuchy Adasia, ręce mi opadły. Jednak słowa wypowiedziane z radosnym uśmiechem przez Pawła; „szczęśliwe dziecko, to brudne dziecko” jakoś powstrzymały od pojawiania się Kłótliwica i Swarliwca – parę bliźniaków, którzy tylko czekają, aż ktoś zacznie niewinną sprzeczkę. Ciekawi mnie jakie potwory Wy spotkaliście dzisiaj…

„Mała encyklopedia domowych potworów” świetnie ukazuje, jak wiele ich jest i jak utrudniają oraz zatruwają nam życie. To tak naprawdę książka o naszych wadach, z którymi powinniśmy walczyć. Grafiki zamieszczone na stronach wiernie oddają wygląd potworów, sportretowanych w ich środowisku naturalnym i zdecydowanie dopełniają całość projektu. Ta śmieszna i niepozorna encyklopedia dostarczy niesamowitej rozrywki całej rodzinie i na pewno okaże się niemałym zaskoczeniem, zwłaszcza gdy poznacie wszystkich bohaterów tej wyjątkowej publikacji. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.