Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach

Autor: Teresa Blanch
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 144
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4/5

„Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach” to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym nauczymy się stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiemy się, na czym polega tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość oraz empatia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka.

Przedstawione historie są proste, bez wyszukanych porównań, które wprowadzają dziecko w świat, w sposób bardzo zrozumiały. W każdym z opowiadań widzimy pewną sytuację konfliktową, w której dochodzi do starcia cech pozytywnych i negatywnych.

Opowiastki przedstawione w książce prezentują wybrane wartości. Żywy język oraz pogodne, dowcipne, wyraziste i dynamiczne ilustracje, w przekonujący sposób stwarzają obraz pozytywnej przemiany głównego bohatera.

Wraz z rozwojem akcji postawy bohaterów zmieniają się, ewoluują, czasem pod wpływem nacisku otoczenia, kiedy indziej dlatego, że określone wydarzenia skłaniają ich do refleksji nad własnym postępowaniem.

Natomiast okazana przez kogoś empatia, otwartość, dialog, cierpliwość, wyrozumiałość i zrozumienie pomagają bohaterom pokonywać własne lęki i niepewności oraz panować nad emocjami.

„Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach” to historyjki, które uczą szczerości, tolerancji i bardzo ważnych spraw, z którymi mały człowiek może spotkać się w dniu codziennym. Opowiadania są ciekawe i wciągające, a z każdego płynie jakieś przesłanie. Piękne i mądre historyjki rozgrzeją serca małych i dużych czytelników.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.