Wszystko o rodzinach

Autor: Felicity Brooks
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Wszystko o rodzinach” to pozycja z ciepłymi ilustracjami dla najmłodszych, pokazującymi mniej i bardziej różnorodne konfiguracje rodzinne.

Książka ma na celu pokazać małym dzieciom, że każda rodzina, niezależnie od kształtu i wielkości, jest wyjątkowa. Z książeczki dzieci dowiedzą się, czym charakteryzuje się rodzina patchworkowa, kim są przybrani rodzice i przyrodne rodzeństwo.

Przeglądając strony, młody czytelnik poznaje różne rodzaje rodzin, od rodziców tej samej płci, przez rodziny mieszanej rasy, rodziców samotnie wychowujących dzieci, wielodzietne rodzeństwa, po samotnych miłośników zwierząt.

W dalszej części książka pokazuje nam, że domownicy nie muszą tak samo wyglądać, mieć takich samych zainteresowań, ani nawet mówić tym samym językiem, aby być rodziną.

Książka z wyczuciem odkrywa typowe zmiany w rodzinie, takie jak nowe dziecko, śmierć członka rodziny lub to, co dzieje się, gdy rodzice rozdzielają się i nawiązują relacje z nowymi partnerami.

Każda strona patrzy na inny element życia rodzinnego i zawiera wiele przykładów tego, jak żyją różne rodziny. W dalszej części zobaczymy, że wszyscy gdzieś mieszkają, ale ich domy bardzo się od siebie różnią. Zdarzyć się może tak, że rodzice pochodzą z różnych krajów i mówią innymi językami. Siłą rzeczy, będą też chcieli, aby ich dzieci uczyły się dwóch języków. Na szczęście, jeśli są jeszcze małe, szybko się uczą i mogą mówić wieloma językami jednocześnie. Książka wyjaśnia też, w jaki sposób dziedziczymy pewne cechy fizyczne od członków naszej rodziny. Drzewo genealogiczne może być świetnym sposobem na edukację dzieci, w zakresie ich rodziny. Daje im możliwość poznania historii, za pomocą osobistego obiektywu. Pokazuje im, kto jest kim dla siebie.

Jak w każdej rodzinie ważne jest spędzanie ze sobą czasu. Posiłki to ważna część życia rodziny, ale u każdego wygląda to inaczej. Są tacy, którzy wolą spędzać czas jedząc na świeżym powietrzu, inni przy stole. Jedzenie odgrywa ważną rolę podczas rodzinnych świąt i uroczystości.

Rodziny robią wspólnie wiele rzeczy, jak choćby jeżdżą wspólnie rowerami, pływają łódką, wyprowadzają psa, chodzą do biblioteki i robią wiele innych rzeczy.

Ostanie strony poświęcone są na słownik rodzinny, indeks i objaśnienia nazw potraw oraz świąt.

„Wszystko o rodzinach” to eksploracja różnorodności rodzinnej, idealna do uczenia dzieci, że rodziny mają różne kształty i rozmiary. Natomiast przemyślane ilustracje pokazują najmłodszym, że prawie każda rodzina jest normalna i nie ma jednego standardu, którego każdy powinien przestrzegać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.