Małe Mózgofalki poznają zwierzęta

Autor: Bingham Caroline
Wydawnictwo: National Geographic
Liczba stron: 64
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Małe Mózgofalki poznają zwierzęta” to kolorowa pozycja dla młodych badaczy, która przybliża fakty związane z różnymi gatunkami istot żywych.

Mały czytelnik wraz z dziewięcioma bardzo ciekawskimi i psotnymi stworkami odbędzie spektakularną podróż po świecie zwierząt. Dzięki Mózgofalkom będzie w stanie zobaczyć, jak one żyją.

Nasi bohaterowie są wystarczająco mali, by zbadać mysią norę, na tyle odważni, by spojrzeć w górę trąby słonia i tak szaleni, że mogą dostać się między zęby tygrysa. Wszystko po to, aby pokazać młodej publiczności stworzenia zamieszkujące naszą planetę.

Każdy rozdział rozpoczyna się od tytułu i krótkiego wstępu, dzięki czemu czytelnik jest w stanie uporządkować swoją wiedzę. Mózgofalki opowiadają o swoich odkryciach, przedstawiają fakty i odkrywają to, czego młody widz jak dotąd mógł nie wiedzieć.

Dzięki świetnym zdjęciom, cudownie zwariowanym ilustracjom i niesamowitym ciekawostkom, mały człowiek odkryje wszystko, co kiedykolwiek chciał wiedzieć się o zwierzętach. Liczne dialogi prowadzone pomiędzy bohaterami, z pewnością zwrócą uwagę zarówno młodego, jak i dorosłego czytelnika.

„Małe Mózgofalki poznają zwierzęta” to druga pozycja w domowej bibliotece obok „Małe mózgofalki poznają ludzkie ciało”. Głównymi atutami książek są przede wszystkim niezwykle barwna szata graficzna i kreacja głównych bohaterów. Przemyślana i logiczna konstrukcja lektur pomaga dzieciom zrozumieć, jak zbudowany jest świat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.